Petrol
111.56
2.25%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.562
1.63%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Kamer Genç: Beni yok etmeye çalışıyorlar

  CHP'nin olaylı vekilinden ilginç bir savunma geldi.
  • 29.11.2013 - 14:17
  Kamer Genç: Beni yok etmeye çalışıyorlar

  Kamer Genç: Beni yok etmeye çalışıyorlar #1

  Japon Günü'nde Emine Erdoğan'a sataşarak ortalığı birbirine katan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, her kesimden çok sayıda tepki alınca kendini savundu. Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bir şirketin, Hazine'ye ait olan 700 milyon dolar değerindeki araziyi, Ziraat Bankası'ndan kredi çekerek, 180 milyon dolara satın aldığını söyleyen Genç, çiftçinin bile zor kredi aldığı bu bankanın söz konusu şirkete büyük miktarda kredi vermesinin dikkatini çektiğini belirtti.

  'DEVAM EDECEĞİM'

  'Beni yok etmeye çalışsalar da iktidarın yolsuzluklarını ortaya çıkarmaya devam edeceğim' diyen Genç, engellemelere rağmen bu mücadelesini sürdüreceğini dile getirdi.

  'GÖKÇEK ORGANİZE ETTİ ONLARI'

  Japonya Büyükelçiliği'nde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın konuşmasına müdahale ettiği gerekçesiyle dün partisinin genel merkezinin önünde toplanan kadınların kendisini istifaya davet ettiğini belirten Genç, söz konusu kadınların, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından organize edildiğini ileri sürdü.

  'BENİ YOK ETMEYE ÇALIŞIYORLAR'

  Kendisini protesto eden kadınlara seslenen Genç, 'Önce devleti talan edenleri istifa ettirin sonra sıra bana gelsin. İktidarın yolsuzluklarını ortaya çıkardığım için beni yok etmeye çalışıyorlar. Ama bu saldırılar beni yıldırmayacak. Yolsuzluklarını bulmaya devam edeceğim' diye konuştu.

  'DİPLOMATİK KURALLARI İYİ BİLİRİM'

  Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Genç, Japonya Büyükelçiliği'ne partisi adına değil kendi adına davet edildiğini söyledi. 30 yıldır büyükelçiliklerdeki törenlere davet edildiğini anlatan Genç, bu nedenle söz konusu törenlerdeki diplomatik kuralları iyi bildiğini söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir