Petrol
109.44
-1.21%
Euro
17.0645
0.17%
Dolar
15.984
0.37%
Altın
952.1
0.35%
Borsa
2381
0.00%
Bitcoin
474.521
-2.69%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C

  Kamer Genç: Cumhuriyet'in itibarı için yaptım

  Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a gösterdiği sert tepkiyle gündeme gelen CHP Milletvekili Kamer Genç konuştu.
  • 28.11.2013 - 07:11
  Kamer Genç: Cumhuriyet'in itibarı için yaptım

  Kamer Genç: Cumhuriyet in itibarı için yaptım #1

  CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a gösterdiği tepkiyle eleştirilerin odağı olmuştu.

  "DEVLETİN İTİBARINI KORUMAK İSTEDİM"

  Genç kendisi hakkında söylenen eleştirilere yanıt verdi. Genç “Bütün yandaş televizyonlarda bizi adeta linç ediyorlar.Benim ne bir kadına karşı saygısızlığım oldu ne de laf söyledim. 30 yıllık bir parlamenter olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin itibarını korumak istedim" dedi. Genç, "Orada, Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil etme yetkisine sahip olan birisinin konuşması lazımdı ve ben bunu ifade ettim" şeklinde konuştu.

  30 SENEDİR SİYASET YAPIYORUM

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak’ın davranışıyla ilgili yaptığı 'yakışıksız' değerlendirmesine, "Öyle birşey demişse cevap vermeye değmez" yanıtı veren Genç, şunları söyledi: "Benim söylediğim bir şey yok ki, ne yakışıksız olmuş. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin itibarının korunmasını istiyorum, o kadar. Bugün eşi, yarın kardeşi gelir konuşur. Burada kadın erkek olayı yok. Konuşamaz çünkü devletin temsilcisi değil. Ben de bunu söyledim. Hakkımda söylenenler, konuyu anlamadan ortaya konan ifadeler. Yandaşların yaklaşımını anlıyorum da bizim partiden gelenler onlara sormak lazım. Ben 30 senedir Ankara’da siyasetle uğraşıyorum ve bu süre zarfında beni benzer kutlamara çağırırlar. Oralarda gördüğüm, önce ev sahibi büyükelçi çıkar ve konuşur arkasından da Türkiye Cumhuriyeti’ni temsilen bakan seviyesinde bir konuşma yapılır. Orada farklı bir durum vardı. Emine Erdoğan konuşuyordu ve dedim ki, ‘siz hangi sıfatla konuşuyorsunuz?’ Sataşma yok, en ufak rencide eden bir sözüm yok. Polis, bakan derken herkes geldi.

  EV SAHİBİ TAYİN ETMEZ

  Genç "Milli kuruluş gününden bahsediyoruz ve burada konuşmacıyı ev sahibi tayin edemez. Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil edecek kişiyi onlar belirleyemez. Çıkar büyükelçi konuşur ve bunun karşılığı bakandır. Ben bunu söyledim." diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir