Petrol
108.69
-0.38%
Euro
17.6954
-0.74%
Dolar
16.7241
-0.95%
Altın
988.66
-0.35%
Borsa
253
-0.95%
Bitcoin
361.288
-0.30%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C
  Kamer Genç: PKK bayrakları niye indirilmiyor

  Kamer Genç: PKK bayrakları niye indirilmiyor

  Pülümür Vadisi'ne gazetecilerle giden Kamer Genç, PKK flamalarına neden müdahale edilmediğini soruyor.
  • 29.07.2013 - 16:36

  Kamer Genç: PKK bayrakları niye indirilmiyor #1

  CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Tunceli’nin Pülümür Vadisi içindeki Tunceli-Erzincan Karayolu'na yaklaşık 30 kilometre mesafede bulunan Alacak Mevkisi’nde vadinin her iki yakasının tepelerine asılan PKK flamalarının olduğu bölgeye giderek, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

  Genç, PKK flamalarının uzun zamandır bölgede bulunduğunu, hiç kimsenin gidip sökemediğini iddia etti. Hükümetin, Suriye sınırı içinde PYD bayrağının asılması nedeniyle Dışişleri Bakanlığı’nı devreye sokarak bayrağı indirdiğine dikkat çeken Kamer Genç, "Peki buradaki bayrakları neden indiremiyorlar? Yoksa barış süreci, egemenliği PKK’ya mı bırakmak mı?" diye sordu. Genç, şöyle konuştu:  

  KAMER GENÇ'İN TUNCELİ'DE GÖSTERDİĞİ O FLAMALAR

  Kamer Genç: PKK bayrakları niye indirilmiyor #2

  KONUYU MECLİS'E TAŞIYACAĞIM

  "Şu anda bulunduğumuz bölge Tunceli, Pülümür, Erzincan karayolunun geçtiği Pülümür Vadisi ve bu bayraklar burada ise Tunceli Valisi, Jandarma Komutanı ve askeri birliklerin haberi var ve ses çıkarmıyorlar. Neden ses çıkarmıyorlar? Bunun tek sebebi var, bu ses çıkarmama talimatını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan veriyor. Bu ülkenin toprakları içinde başka güçlerin bayrağının dalgalanması, bu ülkenin egemenliğinin sona ermesini gösterdiği için bu durumu kabul etmek mümkün değil. Biliyorsunuz bayrak bir devletin egemenliğinin varlığını gösteren bir güçtür. Öyle görünüyor ki Başbakan Erdoğan buradaki egemenliği PKK’ya terk etmiş, durum öyle görünüyor"

  Kamer Genç, Ankara’ya döndüğünde bir soru önergesi ile konuyu TBMM’ye taşıyacağını da kaydetti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir