Petrol
96.89
0.31%
Euro
18.1932
-0.37%
Dolar
18.1033
0.13%
Altın
1.017
-0.38%
Borsa
3031
0.00%
Bitcoin
391.650
-8.35%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C
  Kandil'in 1 numarası açıkladı: 1 PKK'lının maliyeti..

  Kandil'in 1 numarası açıkladı: 1 PKK'lının maliyeti..

  Amerikalı terör uzmanlarının The PKK kitabı Kandil'i fena kızdırdı.
  • 20.12.2011 - 12:51

  Kandil in 1 numarası açıkladı: 1 PKK lının maliyeti.. #1

  PKK’nın para kaynaklarıyla ilgili Amerikalı terör uzmanlarının yazdığı ‘The PKK’ kitabı Kandil’i çok kızdırdı. Öyle ki örgütün Kandil’deki bir numarası Murat Karayılan bir PKK’lının örgüte maliyetinin 700 dolar olduğunu açıkladı.

  KANDİL'İ KIZDIRAN KİTAP

  'The PKK' adlı kitap geçen temmuzda Alman VDM Yayınevi'nden çıktı. Bu İngilizce kitap, ABD'deki ve Avrupa'daki akademik çevrelerde çok satıyor. Amerikan ve Türk terör uzmanlarının yazılarının yer aldığı kitabın editörleri de çok ünlü Amerikalı iki terör uzmanı.

  1 PKK'LININ MALİYETİ 700 DOLAR

  Örgütün mali kaynaklarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Murat Karayılan, ‘Birincisi hareketimiz Ortadoğu’da özgücüne dayanan, hiçbir yerden yardım-destek almadan, salt kendi halkının ödediği aidatlarla, yaptığı maddi katkılarla beslenen, mütevazı bir yaşamı sürdüren ve özgücüne dayanan tek harekettir. Yani öyle yalanlar üretiyorlar ki sanki biz milyon dolarlarla oynuyoruz! Halbuki Kürdistan’da her bir gerillanın yıllık bütün gideri yedi yüz dolar civarındadır. Bu kadar mütevazı yaşıyor, bu kadar büyük bir fedakarlıkla en mütevazı bir yaşamı yaşayan bu hareketin insanları hakkında hiç kimse farklı iddiaları ileri süremez. İleri sürse de ispatlayamaz, çünkü temeli yoktur’ diye konuştu.

  ABD’Lİ YAZARLARIN THE PKK KİTABI

  PKK’nın uyuşturucu trafiğinden para kazandığı iddialarını kabul etmeyen Karayılan, ‘Bazı Türk ve Amerikalı istihbarat elemanlarının ortaklaşa çıkardıkları sözüm ona PKK ile ilgili “The PKK” diye bir kitap da varmış. Baştan sona kadar saçmalıklarla dolu bu kitapta bizim neredeyse Afganistan ile Türkiye ve Avrupa arasındaki tüm eroin trafiğini yönlendirdiğimizi iddia etmektedirler. Bu çok büyük bir yalan ve çarpıtmadır. Tek bir yerde tek bir olayla ilgili, hareketimizin herhangi bir bağlantısını ispatlarlarsa biz her türlü cezaya razı oluruz. Böyle bir şey yoktur. Biz hem ahlaki hem de ilkesel olarak ve her açıdan tümüyle kaçakçılığa ve sözü edilen, adını bile ağzıma almak istemediğim maddelerin kullanımına karşı olan bir hareketiz. Hiçbir ilişki ve alakamız yoktur ve kimse de bunu ispatlayamaz’ dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir