Euro
15.3474
-0.52%
Dolar
13.4406
-0.58%
Altın
786.4220
-0.41%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
573.258
-2.11%
7ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 7 C

  Kangrenli ayağıyla mayınları aşıp Türkiye'ye sığındı

  Gerçekleşen hava saldırısında bacağına şarapnel parçası saplanan Suriyeli muhalif, Türkiye'de tedavi altına alındı.
  • 18.08.2012 - 15:09
  Kangrenli ayağıyla mayınları aşıp Türkiye'ye sığındı

  Kangrenli ayağıyla mayınları aşıp Türkiye ye sığındı #1

  Suriye'nin Der zor kentinde rejime karşı savaşan muhalif askerlere yönelik yapılan hava saldırısında yaralanan muhalif asker Ramadan Şuh, mayınlı alandan geçerek Mardin'in Nusaybin ilçesinde Türk askerlerine teslim oldu.

  Suriye'nin Der zor kentinde rejime karşı çatışan Ramadan Şuh (35) isimli muhalif asker, hava saldırısında yaralandı. Kronik böbrek yetmezliği olan Ramadan Şuh, bacağına isabet eden şarapnel parçalarıyla yaralandı ve tedavi edilmeden 15 gün boyunca Der zor kentinden çıkamadı.

  Esad askerlerine yakalanmamak için kardeşi Abdülrahman Şuh (23) tarafından Mardin'in Nusaybin ile Suriye'nin Kamışlı arasındaki sınır bölgesine geterilen getirilen Ramadan Şuh, buradan ise kardeşinin yardımıyla sınırı geçerek Türk askerlerine teslim oldu.

  SOL BACAĞINDAKİ KAN DOLAŞIMI DURDU

  Sınır kesimine çağrılan askeri ambulans ile Nusaybin 2. hudud tabirine götürülen Ramadan Şuh, buradan 112 acil ambulansıyla Nusaybin Devlet Hastanesi Acil servisine kaldırıldı. Ramadan Şuh'un bacağına isabet eden şarapnel parçalarının çıkarılmaması nedeniyle, sol bacağındaki kan dolaşımının durduğu ve bu durumun kangrene neden olduğu belirlendi.

  Böbrek hastası olması nedeniyle Hastanenin diyaliz üniversitesinde ilk olarak tedaviye alınan Ramadan Şuh için Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma hastanesinde yer bulundu. Muhalif asker Ramadan Şuh Diyaliz ünitesindesi tedavisinden sonra Kızıltepe havaalanındaki ambulans uçak ile Ankara'ya götürüldü, kardeşi Abdülrahman Şuh ise Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesindeki mülteci kampına gönderildi.


  Görüş Bildir