Kaplan'dan AK Parti'li Külünk'e THY tepkisi

Kaplan'dan AK Parti'li Külünk'e THY tepkisi

THY'deki iş yavaşlatma eylemi Meclis'in de gündemine geldi. Kürsüde cep telefonunu gösteren BDP'li Hasip Kaplan, "SMS'le adamı işten atıyorsunuz" dedi.

GREV YOKSA SENDİKANIN DA BİR ANLAMI YOK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım,TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Yıldırım'ın ardından kürsüye gelen BDP Grup BaşkanvekiliHasip Kaplan , havacılık iş koluna getirilmek istenen grev yasağına tepki gösterdi. ''Grev yoksa sendikanın da bir anlamı yok'' ifadesini kullanan Kaplan, kürsüden cep telefonunu göstererek şöyle devam etti:

''Bakın şu alet çıkmış ya bunun üzerinden 'tık tık' bir SMS ile adamı işten atıyorsun. Onun geleceğini, dünyasını alt üst ediyorsunuz. İşten atılma nasıl bir duygu? Direnme hakkı işçilerin, emekçilerin en meşru hakkıdır. Tarih onlara direne direne kazanmayı öğretmiştir. Adınızı değiştirin, adaletsiz partisi yapın ya da adaletli olun'' diye konuştu.

SEN NASIL BİR OYUNA GELDİN

Kaplan, teklifi hazırlayan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'e, "Sen nasıl bu oyuna geldin, ben sana acıyorum. Ben kabin memuru olsam her serviste bir kolayı üzerine dökerim ya da sıcak bir şeyi. Hak ediyorsun bunu. Vallahi billahi ben AK Parti'de milletvekili olsam bu oyuna gelmezdim. Nasıl bakacaksın onların yüzüne'' diye seslendi.