Euro
15.3386
0.14%
Dolar
13.5400
0.08%
Altın
789.0910
-0.05%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
578.894
0.56%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C

  Kaplumbağa adamın korneası gardiyanın babasına umut oldu

  “Kaplumbağa Adam” olarak bilinen Kemal Divrikli'nin kornesı oğlunun bulunduğu cezaevindeki gardiyanın babasına nakledildi.
  • 27.08.2015 - 11:50
  Kaplumbağa adamın korneası gardiyanın babasına umut oldu

  Kaplumbağa adamın korneası gardiyanın babasına umut oldu #1

  “Kaplumbağa Adam” olarak kalplerde yer edinen Kemal Divrikli, 7 Haziran’daki seçim gününde yolda gördüğü kaplumbağa ezilmesin diye kenara almak isterken bir motosikletin çarpması sonucu hayatını kaybetmişti.

  4 KİŞİYE IŞIK OLDU

  Cezaevindeki oğlu Doğan Divrikli’ye cemevinde gerçekleştirilecek olan cenazeye gitmesi için “Cemevlerinin güvenli olmadığı” gerekçe gösterilerek yetkililer tarafından izin verilmemesi tepkilere neden olmuş, olay TBMM’ye kadar taşınmıştı. Bu arada Kemal Divrikli bağışladığı organlarla 4 kişiye ışık oldu.

  Bu olaylardan birkaç ay sonra Divrikli’nin ailesi tarafından ortaya çıkarılan bir tesadüf şaşkınlık yarattı. Divrikli’nin bağışlanan korneasının, oğlunun bulunduğu Burhaniye F Tipi Kapalı Cezaevi’nde görev yapan bir gardiyanın babasına nakledildiği ortaya çıktı.

  CEZAEVİNDEN ÇIKACAK

  Divrikli’nin kızı Derya Divrikli Gül, “Olaydan sonra babamın karaciğer, akciğer, böbrek ve korneası bağışlandı. Kuzenim cezaevine görüşe gittiğinde, tamamen tesadüf eseri bulundukları yere bir gardiyan geliyor. ‘Doğan Divrikli’nin akrabalarını bulalım’ diyor. Kuzenim bunu duyunca cemevi hakkında olan olaylar sebebiyle böyle bir şey söylediğini düşünüyor. ‘Buyurun, ne vardı?’ diyor. Gardiyan da sevinçle, ‘Doğan’ın babasının korneası benim babamın gözüne nakledilmiş ve teşekkür etmek istedim’ diyor. Bunun ardından biz de kendisiyle iletişim kurup olayın doğruluğunu kanıtladık. Annem nakil yapılan kişiyle görüşmek istiyor ama ben henüz buna hazır olduğumuzu düşünmüyorum. O adam bize bakarken babamın gözüyle bakıyor olacak. Şimdilik bu bize ağır gelecektir” dedi. Gül, Doğan Divrikli’nin aralık ayında denetimli serbestlikle cezaevinden çıkacağını da söyledi.


  Görüş Bildir