Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
514.220
2.48%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C
  Kara Kuvvetleri Komutanı Hakkari'ye gitti

  Kara Kuvvetleri Komutanı Hakkari'ye gitti

  Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu Hakkari'ye gitti..
  • 23.08.2012 - 11:22

  Kara Kuvvetleri Komutanı Hakkari ye gitti #1

  Hakkari'deki son PKK saldırıları ve yaşanan çatışmalar ile peş peşe gelen şehit haberleri sonrası Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu Hakkari'ye gitti.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  SINIR BİRLİKLERİNİ DENETLEMEYE GİTTİ

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde operasyonlar devam ederken, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayrı Kıvrıkoğlu, sınır birliklerini denetlemek üzere Hakkari'ye geldi. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Kıvrıkoğlu, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi ve Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yıldırım Güvenç'i taşıyan helikopter, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'na indi. Komutanlar, buradan da geniş güvenlik önlemleri altında Hakkari Valiliği'ne geçti. Valilik önünde Orgeneral Kıvrıkoğlu ve beraberindeki komutanları Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu, yardımcıları ile Emniyet Müdürü Tufan Ergüder karşıladı. Orgeneral Kıvrıkoğlu, Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra Vali Alimoğlu'nun makamına geçti.

  TERÖR ÖRGÜTÜ BÜYÜK ZAİYAT VERDİ

  Orgeneral Kıvrıkoğlu, gezisi ile ilgili burada gazetecilere açıklamalarda bulundu. Orgeneral Kıvrıkoğlu, şöyle konuştu: " Birliklerimizi denetlemek için geldik. Valimizi ziyaret ettik. Opersyonlarla ilgili bilgi aldık. 5 şehit, 7 yaralımız var. Ama terör örgütü büyük zaiyat vermiş durumdadır. Askeri birliklerimiz kahramanca karşı koymuşlardır. Gerekli her türlü önlem alınmıştır ve gerekli faaliytler devam edecektir. Bizler her zaman halkımızın yayındayız. Halkımız endişelenmesin, Türk Ordusu, Türk Silahlı Kuvvetleri halkın birliği için ve bölgenin güvenliğini sağlamak için her zaman görevine devam edecektir. Valillerimiz kendi bölgelerinde gerekli önlemleri almışlardır. Bizler de onralara yardımcı oluyoruz. Şehitlerimiz ailelerine tekrar başsağlığı diliyorum.Ayrıca Gaziantep olayı ile ilgili milletçe başımız sağolsun. Burada şehitlerimizin cenaze törenine de katılacağım"

  ŞEHİTLER İÇİN DÜZENLENECEK TÖRENE KATILACAK

  Valiliğin ardından Karakuvvetleri Komutanı Kıvrıkoğlu, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi ve Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yıldırım Güvenç Hakkari Dağ ve komando Tugay Komutanlığı'nda şehitler için yapılacak olan törene katılacak.


  Görüş Bildir