Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
477.979
2.68%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Kastamonu'da küçük çocuklardan insanlık dersi

  Kastamonu'nun Abana ilçesinde okula giderken yolda buldukları parayı içeri atan 2 öğrencinin görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.
  • Haber Merkezi
  • 07.05.2016 - 09:32
  Kastamonu'da küçük çocuklardan insanlık dersi

  kastamonu

  Kastamonu'nun Abana ilçesinde okula giderken yolda 30 lira bulan 2 öğrenci, parayı kilitli olan banka kapısının altından içeri attı.

  PARAYI KAPININ ALTINDAN İÇERİ ATTILAR

  Atatürk İlkokulu 4. sınıf öğrencileri Halis Yahya Kapçak ve Yiğit Özkan Sakallıoğlu, okullarına giderken bir bankanın ATM'si önünde 30 lira buldu. Güvenlik kamerası görüntülerine göre, bir süre çevrelerine bakınan öğrenciler, bankanın kapısının kilitli olduğunu anlayınca buldukları parayı, kapının altından içeri atarak yollarına devam etti.

  Mesai saatinin başlamasının ardından banka içerisinde söz konusu parayı bulan görevliler, kamera görüntülerinden paranın bir kişi tarafından düşürüldüğünü ve daha sonra öğrencilerce bulunarak içeri atıldığını belirledi.

  "HİÇ DÜŞÜNMEDEN İÇERİ ATTIK"

  Parayı bulan öğrencilerden Halis Yahya Kapçak yaptığı açıklamada "Arkadaşım Yiğit ile okula giderken bankanın önünden geçiyorduk. Bu sırada kaldırımda 3 tane 10 lira olduğunu gördük. Hiç düşünmeden bu parayı aldım ve kapıdan içeriye bıraktım. Tekrar böyle bir durumla karşılaşsam yine aynı şekilde yapardım." dedi.

  "EĞİTİMİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU GÖRDÜK"

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ertürk ise minik öğrencilerin sergilediği yüreği büyük davranışın takdire şayan olduğunu dile getirdi.

  Olayın bankayı açan personel tarafından fark edildiğini ifade eden Ertürk, şunları kaydetti:

  "Sabah bankanın kapısını açan personel, yerdeki parayı görmüş. Daha sonra kamera kayıtları incelendiğinde paranın iki öğrenci tarafından bırakıldığı fark edilmiş. Durumun haber verilmesiyle görüntüleri izleyen öğretmen arkadaşlarımız, örnek bir davranışta bulunan öğrencilerimizi tespit etti. Miktarın önemi yok, çocuklarımızın bu davranışı bizleri duygulandırdı ve mutlu etti. Burada, öğretimin dışında eğitimin de ne kadar önemli olduğunu gördük. Öğrencilerimizi, onları yetiştiren aileleri ve öğretmenlerimizi kutluyoruz."

  Kastamonu'da küçük çocuklardan insanlık dersi

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir