Petrol
83.2
-1.97%
Euro
17.699
0.05%
Dolar
18.4916
0.23%
Altın
963.14
-0.29%
Borsa
3267
0.03%
Bitcoin
349.901
-6.82%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C
  Kayıp pilot Aksoy'un babası ilk kez konuştu

  Kayıp pilot Aksoy'un babası ilk kez konuştu

  Düşen Türk jetinin pilotlarından Hasan Hüseyin Aksoy'un babası suskunluğunu bozdu..
  • 25.06.2012 - 14:53

  Kayıp pilot Aksoy un babası ilk kez konuştu #1

  Suriye tarafından düşürülen Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait uçağın pilotlarından Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy'un ailesinin ümitli bekleyişi sürüyor. Aksoy'un babası Osman Aksoy, "Ümidimizi kaybetmedik, ümitle bekliyoruz. İnşallah sağlıklı bir şekilde kavuşuruz" dedi.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  VATAN SAĞ OLSUN DİYORUZ

  Suriye tarafından düşürülen TSK'ya ait uçağın pilotlarından Yozgatlı Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy'dan hala bir haber alınamadı. Kayıp pilotun babası Osman Aksoy, ümitlerini kaybetmediklerini belirterek, "Ümidimizi kaybetmedik, ümitle bekliyoruz. Devletimiz, büyüklerimiz bu iş için uğraşıyoruz. Görüyoruz gece gündüz kanallar ona kilitlenmiş. Sağlıklı şekilde çocuğumuza kavuşmak için ümidimizi kaybetmeden bekliyoruz. Vatanımız sağ olsun diyoruz, çocuğumuz seve seve göreve başladı. Daha genç, inşallah sağlıklı bir şekilde kavuşuruz" dedi.

  Uçağın düşürülmeden üç gün önce oğlu ile teflonla görüştüklerini ifade eden Aksoy, "En son olaydan üç gün önce telefonla görüştük. Çok iyi olduğunu, komutanlar tarafından sevildiğini, görevini seve seve yaptığını söyledi, bu şekilde bir telefon görüşmemiz olmuştu" diye konuştu.

  ŞU ANDA SAĞLIKLI BİR BİLGİ YOK

  Kendilerine henüz sağlıklı bir haberin verilmediğini ifade eden Aksoy şunları söyledi: "Yetkililer derken zaten kanallardan seyrediyoruz. Belediye başkanımız, eş dost geldi. Orada abisi Malatya'da olduğu için kendi komutanları da onu bilgilendiriyor. Keşif uçuşları sürekli oluyor. Devletimiz bu vazifeyi vermiş, bunlar da keşif uçuşlarını sınırlarımızı korumak için yapıyorlar. Tabii abisi olayın içinde olduğu için arkadaşları, komutanları bu bilgileri veriyorlar. İlk günü zaten haberlerde pilotlarımız kurtuldu diye bir açıklama yapıldı. Ertesi gün Başbakanımızın açıklamaları da 'aramalar yapılıyor, iki pilotumuz kayıp' diye. Hala bugün 4'ncü günü devam ediyor. Şu anda sağlıklı bir bilgi yok. Geç saatlere kadar haberleri izliyoruz. İnsan kafasını yastığa koyduğu zaman rahat edemiyor. Ayakta durmak için de sağlığa ihtiyacımız var. En kısa zamanda çocuğumuzun iyi haberini alınca sevineceğiz."


  Görüş Bildir