Petrol
87.03
-0.17%
Euro
18.1833
0.14%
Dolar
18.5366
0.17%
Altın
991.42
0.35%
Borsa
3147
1.63%
Bitcoin
362.248
-0.66%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Kayıp pilotun babası: Savaşa girmek olmaz - Video

  Kayıp pilotun babası: Savaşa girmek olmaz - Video

  Suriye tarafından düşürülen Türk jetinin pilotu Yüzbaşı Gökhan Ertan'ın babası Ali Ertan konuştu.
  • 25.06.2012 - 12:51

  Kayıp pilotun babası: Savaşa girmek olmaz - Video #1

  Henüz akıbetlerinden haber alınamayan pilotlar Yüzbaşı Gökhan Ertan ile Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy'un ailelerinin metanetli bekleyişleri sürüyor. Yakınları aileleri yalnız bırakmazken, gelecek güzel haberler bekleniyor.

  "ONDAN TEK BİR ŞEY İSTEDİM"

  Suriye tarafından düşürülen Türk jetinin pilotu Yüzbaşı Gökhan Ertan'ın ailesi de Hatay açıklarında devam eden pilotları arama çalışmalarını Malatya'daki evlerinden takip ediyor. Öğretmen baba Ali Ertan, Samanyolu Haber'e konuşurken, devletin evlatlarına daha iyi sahip çıktığını söyledi.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  Oğlu Gökhan Ertan'ın çocukluğundan beri pilot olma hayali ile büyüdüğünü ifade eden baba, pilot olduğunda oğlundan tek bir şey istediği belirtti. Ertan, "Ondan bir tek şey istemiştim. Ne olursa olsun bayrağına sadık kalması. Ülkesine vatanına, milletine, bayrağına sadık kalması. Oğlumun uçağı düşmüş de olabilir. Benim oğlum ölmüş de olabilir. Bugün olur, yarın olur önemli değil. Önemli olan benim oğlumun ülkesine hizmet etmesi." şeklinde konuştu.

  "O HER ZAMAN BENİM KALBİMDE"

  Oğlu ölmüş olsa bile şehit olduğuna inandığını ifade eden Ali Ertan, "Ben inançlı bir insanım, ben hiçbir zaman benim oğlumun ve diğer şehitlerin öldüğüne inanmıyorum. İnancım gereği onlar dimdik ayakta ve yaşıyor. Bu dünyada olur ahirette olur. Ben oğlumun geleceğine inanıyorum. Gelmese de Allah'ın takdiri. O her zaman benim kalbimde" dedi.

  Devletin atacağı adımlara güvendiklerini ifade eden baba Ertan, bu yaşananların savaşa girme sebebi olamayacağını, itidalli davranmak gerektiğini ve en güzelini devletin bildiğini söyledi.

  "SAVAŞA GİRİLMEMELİ"

  Baba Aksoy, "Bizim ülkemiz hadi bir pilotumuz öldürüldü savaşa girelim diyecek bir ülke değil. Bir pilot için, bir uçak için, iki uçak için, 50 tane uçak için, bir ülkenin savaşa girmesi ya da hırslı davranması, taşkınlık yapması hiç uygun değil. Bu bize yakışmaz." diyerek sözlerini tamamladı.


  Görüş Bildir