Petrol
95.53
2.01%
Euro
18.348
0.39%
Dolar
18.091
0.80%
Altın
1.027
0.98%
Borsa
3001
0.70%
Bitcoin
428.244
0.83%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Kaymakama saldırı emri PKK'dan

  Şırnak Uludere'de Kaymakam'ın yumruklanması olayında talimatın PKK'dan geldiği iddia edildi
  • 05.01.2012 - 08:42
  Kaymakama saldırı emri PKK'dan

  Kaymakama saldırı emri PKK dan #1

  Türkiye gazetesinin haberine göre, Uludere Kaymakamı Naif Yavuz'a saldırı emrinin PKK tarafından verildiği ortaya çıktı. Olaydan 1 gün önce iki militanın telsiz konuşmasında olayların tırmandırılması isteniyor

  PKK İÇİN SEVİNÇ MALZEMESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

  Şırnak'ta kaçakçılık yapan 35 köylünün yanlışlıkla vurulması olayı, PKK için propaganda ve "sevinç" malzemesi olmaya devam ediyor. Daha önce örgütte yaşanan sevinç "5 karakol bassak bu kadar etki etmezdi" sözleriyle dile getirilmişti.

  Militanların olayı değerlendiren yeni telsiz konuşmaları ortaya çıktı. Uludere'deki olaydan bir gün sonra Avaşin Basyan bölgesindeki Roza Çan adlı terörist ile Hakurk bölgesindeki İskender Çağrı kod adlı militan arasında geçen telsiz görüşmesinde Roza isimli militan 35 köylünün öldüğü olay için "Dünkü olay iyi oldu" ifadelerini kullanıyor. Telsiz konuşmalarında bölücü örgüt sempatizanlarından olay çıkarmaları istenirken, 2 gün sonra Gülyazı köyüne taziyeye gelen Uludere Kaymakamı Naif Yavuz'a dışarıdan gelen kalabalığın taşlı, sopalı saldırısına uğraması "kaymakama saldırı emrinin örgütten geldiğini" teyit ediyor.

  29 ARALIK, SAAT 10.50'DEKİ KONUŞMA:

  İskender: Öncelikle emniyetten başlayacağız.

  Roza: O dünkü olay (kaymakama saldırı) iyi oldu. Ya artık onlara söyleyin şeylere karşı çıksınlar, öyle rutin dışı falan işte. Sadece slogan atıp yürüyüş yapmak yeterli olmuyor. Öyle onları gördükleri yerde önlerine katsınlar

  İskender: Tamam.

  SAAT 18.48'DEKİ İKİNCİ KONUŞMA

  İskender: Bazı MOBESE'ler vardı arkadaşlar imha etti.

  Roza: Peki o gençleriniz neden bir faaliyette bulunmuyorlar. Onların yanındaki ilgililere söyleyin, o gençler biraz karışıklık çıkarsınlar. (Muhtemelen Yüksekova'da örgüt yanlısı kitlesel gösterilerin kastediliyor)

  İskender: Doğrusunu söylemem gerekirse ben de çok şaşırdım düşman hiç hareket etmiyor. Zırhlı araçlarla hareket ediyorlar.

  Roza: Biraz kışkırtma yapsınlar.

  İskender: Tamam. Biz de ona göre hazırlık yaptık. Dedik belki onlar da (güvenlik güçleri) karşılık verir ama korkuyorlar, çıkmıyorlar. Bak size söyleyeyim bu İçişleri Bakanın cevabını iyi bir şekilde vermeniz gerekiyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir