Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
498.650
1.49%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Kayseri Koton'da çarşaflı kadın skandalı

  Kayseri Koton mağazasında, çarşaflı bir kadının hırsızlık yaptığı iddiasıyla zorla aranması büyük tepkiye sebep oldu.
  • 14.08.2013 - 00:10
  Kayseri Koton'da çarşaflı kadın skandalı

  Kayseri Koton da çarşaflı kadın skandalı #1

  Yeni Akit’in haberine göre, Kayseri’de bayram arifesinde hamile ve çarşaflı bir kadına alışveriş yapmak için gittiği Koton mağazasında hırsız  muamelesi yapılarak hakaret edildi. 

  SENSÖRMATİK ALARM VERMEDİ

  Mısır’da yaşayan ve ailesine bayram ziyaretinde bulunmak için memleketi Kayseri’ye gelen Ayşe Payaz ve çocukları arife günü alışveriş yapmak için Kayseri Forum AVM’ye gitti. Koton’u gezen anne Payaz ve başörtülü kızı beğendikleri iki pantolonu denemek için soyunma kabinlerine girdi. Ardından beğendikleri pantolonlardan birini alarak parasını ödeyen Payaz mağazadan çıkarken sensörmatiklerin alarm vermemesine rağmen mağaza çalışanları ve güvenlikler tarafından durduruldu. 

  DEPOYA İNDİREREK ZORLA ARADILAR

  Arama yapacağını söyleyen görevliler ve güvenlikçilere sebebini soran Payaz, “Biz arada bir böyle ararız” cevabını aldı. Mağazadan bir ürünün kaybolduğunu söyleyen görevliler, çarşaflı ve 3 aylık hamile olan Payaz’la birlikte başörtülü kızını zorla depoda usulsüz bir şekilde aradı. Bir şey bulamayan görevliler Payaz’ı ve kızını serbest bırakırken, itham edilen durumu kabullenmeyen çarşaflı kadın hakkını savunarak polis çağırdı.

  "ÖZÜR DİLERİZ"

  Olayın büyümesi üzerine ise mağaza görevlileri girişe, “Tesettürlü bayanı yanlışlıkla aradığımız için herkesten özür dileriz” yazısı astı.

  Alışveriş yapmak için mağazaya gelenler, söz konusu yazıyı gördü ve duruma tepki göstererek oturma eyleminde bulundu. Hırsızlıkla itham edilen Payaz ise kendisinin çarşaflı ve kızının başörtülü olduğu için hırsızlık muamelesiyle karşı karşıya kalarak yüzlerce kişinin önünde rencide olmasının ardından görevliler hakkında savcılığa şikayette bulundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir