Petrol
95.92
-0.40%
Euro
18.5007
1.22%
Dolar
17.9361
0.21%
Altın
1.036
0.24%
Borsa
282
0.00%
Bitcoin
432.311
2.83%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C
  Kayseri'deki şehit evinin pencereleri isyan ettirdi

  Kayseri'deki şehit evinin pencereleri isyan ettirdi

  Eruh'ta şehit düşen iki askerin memleketlerindeki evleri de kaderleri gibi birbirine benziyor..
  • 27.06.2012 - 16:52

  Kayseri deki şehit evinin pencereleri isyan ettirdi #1

  Sıvasız, tuğlalar üzerinde yükselen demir filizler ve eve asılan büyük Türk bayrağı. Siirt'te şehit düşen iki askerin Kayseri ve Sakarya'daki evlerindeki manzara buydu.

  Aslında bugüne kadar 'şehit haberi' vermek için gidilen evlerin büyük çoğunluğu aynı özellikleri taşıyordu. Kayseri ve Sakarya'daki son görüntüler bir kez daha o acı anları bize gösterdi. Üzerinde demir filizler yükselen sıvasız evler ve cam yerine naylonla örtülen pencereler...

  İŞTE İKİ ŞEHİT EVİNDEKİ O SARSICI KARELER

  Kayseri deki şehit evinin pencereleri isyan ettirdi #2 

  Eruh'ta şehit düşen Sakaryalı Piyade Er Mehmet Kıran'ın da Kayserili Er Mustafa Aydın'ın da evleri kaderleri gibi neredeyse aynıydı.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  ERUH ŞEHİTLERİNİN KİMLİKLERİ

  Siirt'te şehit olan 4 askerden piyade er Mustafa Aydın'ın, Kayseri'deki baba ocağına ateş düştü. Şehidin babası Mehmet Aydın, ''İki oğlum daha var. Olar da bu vatana feda olsun. Gözüm arkada kalmaz'' dedi.

  Siirt'in Eruh İlçesi'ne bağlı Görendoruk Köyü Jandarma Karakolu'na giden askerlere dün akşam saatlerinde pusu kuran ilk ateşle uzman çavuş Mesut Günay şehit oldu. Bölgede başlatılan operasyon gece boyu devam etti. Teröristlerle bu sabah saat 05.20 sıralarında Eruh'un Bilgili Köyü yakınlarında çıkan çatışma yaralanan erler Mehmet Yıldız ve Mehmet Kıran Siirt'te kaldırıldıkları hastanede sabah saatlerinde, Diyarbakır'a nakledilen Mustafa Aydın saat 11.00 sıralarında şehit oldu.

  ŞEHİDİN EVİNİN CAMLARI NAYLONLA ÖRTÜLÜ

  Altı aylık askerken şehit olan 21 yaşındaki Mustafa Aydın'ın, Kayseri'nin Yahyalı İlçesi'ne bağlı Senir Köyü'nde oturan ailesi haber öğleden sonra verildi. Köyde çiftçilik yapan 55 yaşındaki Mehmet Aydın'ın tek katlı ve bazı pencereleri cam olmadığı için naylonla kaplı evine giden Yahyalı Kaymakam Vekili Enver Ünlü ve İl Jandarma Komutanlığı Aşayiş Şube Müdürü Binbaşı İlhan İba, oğlunun şehit olduğu haberini verdi. Bu haberle yıkılan şehit babası Mehmet Aydın, oğlunun şehit olduğunun içine doğduğunu söyledi. Sabah köye jandarmaların geldiğini belirten Mehmet Aydın, Oğlumun şehit olduğunu haber vermeye geldiklerini sandım ve yanlarına gittim. Başka bir iş için geldiklerini öğrenince rahatladım. Şimdi siz gelip haber verdiniz dedi. Şehit düşen Mustafa'nın en büyük çocuğu olduğunu söyleyen Mehmet Aydın, 'İki oğlum daha var. Onlar da bu vatana feda olsun. Gözüm arkada kalmaz. Vatan sağ olsun. PKK bizi yıldıramaz'' diye konuştu.

  YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

  Şehidin evine Türk bayrağı asılırken, haberi alan yakınları taziye için Aydın ailesinin evine akın etti. Şehit babası Mehmet Aydın, jandarmalarla birlikte köy mezarlığına giderek oğlunun toprağa verileceği yeri belirledi ve iş makinesiyle mezar kazıldı. Şehit er Mustafa Aydın'ın yarın öğleyin Yahyalı İlçesi Merkez Ulu Camii'nde kılınacak cenaze namazı ve askeri törenin ardından Senirköy Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

  KAYSERİ'YE DE ATEŞ DÜŞTÜ

  Yahyalı ilçesinin Senir köyündendi Mustafa. 21 yaşında tazecik bir fidandı. 4 ay önce askere gitmişti. 3 kardeşin en büyüğüydü. Önünde güzel bir ömür uzanıyordu. Önce askerlik aradan çıksın deyip silah altına girdi. Yahyalı Kaymakam Vekili ve Develi Kaymakamı Enver Ünlü ve İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü Binbaşı İlhan İba çaldığında kapısını oğlunun şehitlik haberini aldı. "Vatan sağ olsun" diyen Mehmet Aydın, şöyle konuştu: "Sabah köye jandarma ekibi geldi. Oğlumun şehit olduğunu düşünerek hemen yanlarına koştum ama başka bir olay için geldiklerini söylediler. Şimdi siz gelip acı haberi verdiniz. Vatan sağ olsun. Benim iki tane daha oğlum var. Onlar da bu vatan için feda olsun. Ne yapalım, istenmeyen bir olay. Düşmanımız varsa savaşmak zorundayız. Vatanımız sağ olsun."

  Baba Mehmet Aydın ile anne Havva Aydın'ı Müftü Vekili Kömürcü teselli etmeye çalıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir