Euro
10.3773
0.57%
Dolar
8.8694
0.59%
Altın
494.46
-0.35%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
372.056
-2.66%
18ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 18 C

  KCK: Açlık grevleri sonlanabilir

  KCK, açlık grevlerinin, makul taleplerin karşılık bulması halinde sonlandırılabileceğini açıkladı.
  • 06.11.2012 - 13:41
  KCK: Açlık grevleri sonlanabilir

  KCK: Açlık grevleri sonlanabilir #1

  Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK, kendisine yakın internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, cezaevlerinde PKK/KCK'lıların 56 günden bu yana cezaevlerinde sürdürdüğü açlık grevleriyle açıklama yaptı.

  "TUTSAK YOLDAŞLARIMIZIN TALEPLERİ HAKLI"

  'KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı' adı altında yapılan açıklamada, açlık grevine katılanların bu eylemi kendi iradeleriyle yaptığı öne sürüldü. Açıklamada, halk, demokratik kamuoyu, BDP yöneticileri, sivil toplum örgütleri, sanatçı, yazar, aydınların kamuoyu vicdanını temsil eden herkesin harekete geçerek, zindanlardaki onurlu direnişi sahiplenmenin ahlaki ve vicdani gereklerini yerine getirmenin büyük çabası içerisinde olduğu belirtildi. Açıklamada, "Kuşku yoktur ki, bu, son derece anlamlı ve değerli bir çabadır. Ne var ki, AKP devleti, zindan direnişçilerinin haklı ve meşru taleplerini görmezden gelen bir tutum içerisine girerek, şahadetlere adeta kapı aralayan, ölümleri bekleyen zihniyetinde ısrar etmektedir. Hareket olarak, tutsak yoldaşlarımızın taleplerini haklı, gerçekçi ve karşılanabilir talepler olarak görüyor ve destekliyoruz" denildi.

  "HÜKÜMET ÜZERİNE DÜŞENİ YAPSIN"

  Açlık grevlerinde 56'ncı güne, oldukça kritik bir noktaya gelindiği, halkın, meşru ve demokratik tepkilerini daha fazla yükseltmesi, cezaevindeki eylemi daha güçlü sahiplenmesi istenirken, "Hareket olarak, şahadetlere yol açmadan, direnişin makul taleplerinin karşılık bulması temelinde sürdürülen eylemliliğin sonlanabileceğine inanıyoruz. Bunun için, cezaevi direnişçilerinin makul taleplerinin karşılanması yönünde herkesin değerli çabalarını yoğunlaştırmaya, AKP hükümetini de çözüme hizmet etmeyen üslup ve tutumundan vazgeçip, direnişçilerin taleplerini karşılamayı bir zafiyet ve geri adım atma olarak algılamadan, çözüm için çaba gösterenlere olumlu karşılık vererek, üzerine düşeni bir an evvel yerine getirmeye çağırıyoruz" denildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir