Euro
15.2653
0.15%
Dolar
13.5155
0.28%
Altın
802.6290
0.19%
Borsa
1973
1.44%
Bitcoin
516.638
2.78%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  KCK'dan açıklama: Sorumluluk hükümette

  KCK biten açlık grevlerinin ardından açıklama yaptı.
  • 18.11.2012 - 15:23
  KCK'dan açıklama: Sorumluluk hükümette

  KCK dan açıklama: Sorumluluk hükümette #1

  KCK, PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın çağrısı üzerine açlık grevine son verilmesi hakkında, "Bu direniş, yerini bulmuş ve amacına ulaşmıştır. Sorumluluk bundan sonra devletin ve hükümettedir" açıklamasında bulundu.

  GREVİ ÖZGÜR İRADEMİZLE BAŞLATTIK

  ANF'nin haberine göre KCK açlık grevlerinin sona erdirilmesi hakkında yaptığı açıklamada, Öcalan'ın çağrısına uyulacağını belirtti ve açlık grevi yapan tüm KCK'lılara eylemlerine son verme çağrısında bulundu.

  Hükümlü ve tutukluların açlık grevlerini kendi özgür iradeleriyle başlattığının belirtildiği açıklamada, açlık grevinin ölüm orucunun aksine "toplumda belli bir duyarlılık yaratılıp, belli düzeyde bir kamuoyu geliştikten sonra bitirilebilecek bir eylem biçimi" olduğu belirtildi.

  DEVLET YETKİLİLERİ İSTEMEDİĞİMİZ ŞEYLER YAPTIRDI

  Açıklamada, yapılan eylemin toplumda çok ciddi bir gündem oluşturduğu, hükümeti ve devlet yetkililerini "istemedikleri halde de bazı adımlar atmak zorunda bıraktığı" ifade edilerek, "Bir çok ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluş açlık grevindeki eylemcilerin taleplerini çözülebilir makul talepler olarak görmüş ve desteklerini sunmuşlardır" denildi.

  DİRENİŞ YERİNİ BULDU

  Yapılan eyleme duyarlılık gösteren kesimlere teşekkür edilen açıklamada, "Bu direniş, yerini bulmuş ve amacına ulaşmıştır" denilerek, sorumluluğun bundan sonra devletin ve hükümetin olduğu kaydedildi.


  Görüş Bildir