Dolar
6.7455
0.601%
Euro
7.5707
0.9238%
Altın
1695.33
-1.8696%
Borsa
108938.22
0.7779%
G. Altın
368.885
-0.8717%
Bitcoin
64696.68
0.7838%
18ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 18 C

  Kemal Kılıçdaroğlu: Sabahları kahvaltıda sütlaç yerim

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında bilinmeyenleri anlattı.
  • Haber Merkezi
  • 30.10.2015 - 10:32

  Kemal Kılıçdaroğlu: Sabahları kahvaltıda sütlaç yerim

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CNN TÜRK muhabiri Ünal Kaya'ya konuştu.

  Cumhuriyet bayramı törenlerinde Davutoğlu ile PTT'nin bastığı hatıra pulunu incelediklerini söyleyen CHP lideri, genel merkezlerine düzenlenen saldırının failinin yakalandığını ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğrenmiş.

  "SİYASETTE PİŞTİM"

  Siyasette yaşadığı hayal kırıklıklarından bahseden CHP lideri, "Siyaset başka bir alan orada pişmeniz gerekiyor. Olgunlaşmanız gerekiyor. Bu süreci yaşadığımı söyleyebilirim. Bazen siz ne kadar samimi davranırsanız davranın karşı tarafın samimi olmadığını anlıyorsunuz. Dolayısıyla siz de hayal kırıklığı yaratıyor." diyerek sitem etti.

  SİYASETE GİRDİĞİNDEN BERİ YAPAMADIKLARI

  Siyasette girdiğinden beri yapamadıklarını anlatan Kılıçdaroğlu "Ben eskiden çocuklarımla kitapçıda gezerdim, sinamaya, tiyatroya giderdim. Ama bugün bunların büyük bir kısmı olmuyor. Oğlum bateri çalıyordu, bir grupları vardı, ama hiç dinleyemedim. Ev hariç. Torunumla arada bir çizgi film izliyorum. Ben de ondan cep telefonuyla ilgili şeyler öğreniyorum." dedi.

  "KAHVALTIDA SÜTLAÇ YERİM"

  Mutfağa girmediğinden bahseden Kılıçdaroğlu, "Mutfak kültürüm yok, mutfağa girmiyorum. Eşim güzel yemek yapıyor. Sütlacı çok severim. Sabah kahvaltılarında bile sütlaç yerim. Bilgisayar masamda bir tespih var. Arada bir onu çekerim. Çok değerli olmamakla birlikte küçük bir de tespih koleksiyonum var."

  "KIYAFETLERİNİ EŞİ SEÇİYOR"

  Kıyafetlerini eşinin seçtiğini söyleyen CHP lideri, "Kılık kıyafet konusunda eşin görüşü alınıyor. Zaten siz sabah çıkarken uyumunuza bakıyor. Şu ceketi çıkar sunu giy diyor. Siz de o eleştirileri dinliyorsunuz." dedi. Kılıçdaroğlu, evlilik yıl dönümlerini ve eşinin doğum gününü unutmamak için ise çocuklarından yardım alıyor.

  Görüş Bildir