Euro
9.9869
0.03%
Dolar
8.3073
0.02%
Altın
476.8
0.06%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
429.801
-3.15%
12ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 12 C
  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Anayasa çarkı

  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Anayasa çarkı

  Seçimlerden önce katıldığı TV programında Anayasa'nın ilk üç maddesinin değişebileceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, bu kez tam tersini söyledi.
  • 15.12.2015 - 10:35

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım genel seçimleri öncesinde PKK sevicisi IMC TV'de değerlendirmelerde bulunmuştu.

  "ANAYASA'NIN İLK ÜÇ MADDESİ DEĞİŞİR"

  Kılıçdaroğlu'nun iktidar oldukları takdirde Anayasa değişikliği yapacaklarını vurguladığı sırada programın sunucusu Banu Güven, ısrarla "Anayasa'nın ilk 3 maddesi de dahil mi" diye sormuştu. Kılıçdaroğlu ise Banu Güven'in sözlerine "Tabii ki, evet" şeklinde cevap vermişti.

  Kemal Kılıçdaroğlu ndan Anayasa çarkı #1

  ANAYASA ÇARKI

  CHP Lideri, Anayasa konusunda son yaptığı açıklamalarda ise kendisiyle çelişti. Kılıçdaroğlu, yeni Anayasa konusunda "Sayın Davutoğlu geldiği zaman, Anayasa'da Türkiye'nin demokratikleşmesini sağlayacak bütün düzenlemelere elbette katkı vereceğiz. Ancak ilk dört madde hariç.

  Sadece bize ‘başkanlık' önerisiyle gelmesin. Hele Sayın Cumhurbaşkanı bu konulara hiç girmesin. Anayasa'da tanımlanmış görevlerini yapacak, çok konuşmayacak, tarafsızlığını koruyacak. Kendisine yeni bir makam arayışına girmesin. Yeter artık bu toplum onu ve ailesini sırtında taşıyor, bütün etik kurallarına rağmen. Bu kadar ağır bir yükü Türkiye Cumhuriyeti çekmemiştir." dedi.

  Kılıçdaroğlu'ndan Anayasa çıkışı VİDEO

  Kılıçdaroğlu'ndan Anayasa çıkışı haberi

  Kemal Kılıçdaroğlu ndan Anayasa çarkı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir