Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.940
-3.28%
18ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 18 C
  Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı Allah'a havale etti

  Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı Allah'a havale etti

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı muhatap almayacağını ve Allah'a havale ettiğini söyledi.
  • Ajanslar
  • 31.08.2015 - 14:00

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınına katıldı. Ahmed Arpat'ın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  "ERDOĞAN'I ALLAH'A HAVALE EDİYORUM"

  Seçim kampanyanızda Beştepe'nin yeri ne olacak sorusu üzerine Kılıçdaroğlu şu şekilde konuştu; "Beştepe'nin yeri yerinde olacak. Sayın Erdoğan'ı muhatap almayacağım. O yerinde otursun. Bize her türlü suçlamayı yapıyor. Onu vatandaşın takdirine bırakıyorum. Allah'a havale ediyorum onu. Görevini yapmayan, ülkeyi bu hale getiren kişidir o. O nedenle onu muhatap almayacağız.

  Erdoğan'ın sözlerine özel bir karşılık olmayacak. Ama kendisi konuşabilir zaten, konuşuyor da zaten.."

  Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ı Allah'a havale ediyorum VİDEO

  Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan ı Allah a havale etti #1

  "1 KASIM'DA KİMSEYLE İTTİFAK KURMAYACAĞIZ"

  CHP'deki kadroların bütün siyasi partilerin kadrolarından daha nitelikli olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "CHP'deki değişim toplum tarafından henüz anlaşılamadı. Kötü yönetim 13 yılda kurumsallaştı. 13 yılda Türkiye Cumhuriyeti AKP devletine dönüştü. En iyi biz yönetiriz, iddialıyız" şeklinde konuştu.

  Kılıçdaroğlu, seçim için herhangi bir partiyle ittifak kurmayacaklarını ancak gelecek desteklere açık olduklarını ifade etti.

  "BU SORUNU SADECE BİZ ÇÖZERİZ"

  Çözüm süreci üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'yi eleştiren Kılıçdaroğlu, sorunu sadece CHP'nin çözebileceğini iddia ederek şunları kaydetti:

  "Kendi bakanları 'eğer başkan seçseydiniz bunların hiçbirisi olmayacaktı' dedi. Şimdi sokağa bile çıkamıyorsunuz diyorlar, gelin bize oy verin önleyelim diyorlar. Bu sorun onların anlayışıyla çözülmez. Samimi ve dürüst olacaksınız. Kişisel ajandalarınız olmayacak dedik. Onların koltuk ve saray hesabı var. Topluma bilgi de vermediler. Bu sorunu biz çözeriz. Bu sorunu ancak ve ancak CHP çözer."

  "ÖZERKLİK İLANLARINI DOĞRU BULMUYORUZ"

  "Kim eline silah alır, bir kişiyi öldürürse yok efendim ben bunu görmedim diyemezsiniz" diyen Kılıçdaroğlu, sorunun hukuk içerisinde kalarak çözülebileceğini söyledi. Kılıçdaroğlu, bazı ilçelerdeki özerklik ilanlarını da "asla doğru bulmadıklarını" dile getirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir