Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
480.143
1.31%
31ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 31 C
  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gündeme ilişkin açıklamalar

  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gündeme ilişkin açıklamalar

  Genel merkezde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, terör sevici bildiriye imza atan 3 akademisyenin tutuklanmasına tepki gösterdi.
  • Haber Merkezi
  • 17.03.2016 - 11:19

  CHP Parti Meclis Genel Başkanı Kılıçdaroğlu başkanlığında Parti Genel Merkezi'nde toplandı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada malum bildiriye imza atan 1100 akademisyenden 3'ünün tutuklanmasıyla ilgili hükümeti eleştirerek PKK sevici akademisyenlere sahip çıktı.

  "BUNUN ADI OTORİTER REJİM"

  "Muzaffer Kaya, Esra Mungan, Kıvanç Ersoy üçü de öğretim üyesi. Gözaltı, tutuklama ve hapse atıyoruz. Bu olay demokrasiye vurulan en derin darbedir. Kendinizi artık dünyaya anlatamazsınız. Hangi gerekçeyle anlatacaksınız? Hitler faşizminde kaçan akademisyenleri sahiplenen Türkiye'den, akademisyenleri tutuklayan Türkiye'ye.. Bunun adı otoriter rejimdir."

  Kılıçdaroğlu 3 akademisyenin tutuklanmasına tepki gösterdi VİDEO

  Kemal Kılıçdaroğlu ndan gündeme ilişkin açıklamalar #1

  TUTUKLANMA NEDENLERİ TERÖR PROPAGANDASI

  Akademisyenler Esra Mungan, Muzaffer Kaya, Kıvanç Ersoy "terör örgütü propagandası yapmak" ve TCK 301. maddesinde yer alan "Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve organlarını aşağılamak" suçundan tutuklanmışlardı.

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının satırbaşları şöyle:

  "TÜRKİYE TARİHİNİN EN DERİN KRİZİNİ YAŞIYOR"

  "PM'nin değerli üyeleri, çok sorunlu bir zamanda PM'yi gerçekleştireceğiz. Hep şu soruyu sordum. Vatandaşlar da sorsun. Türkiye neden tarihin en derin krizini yaşıyor. Kim yapıyor bunları? Düşmansa kim o düşman? Ülkeyi yönetenler kimler? Seçim meydanlarına çıktılar vaatlerde bulundular. Vaatler dışında farklı atmsofer içinde. 78 milyon vatandaş aynı kaygılarınıpaylaşıyor Türkiye nereye gidiyor? Herkes can derdinde.

  AKADEMİSYENLERİN TUTUKLANMASINA TEPKİ

  Bütün bunları tartışılırken aydınlar tutuklanıyor Aklın kabul edeceği bir şey değil Düşüncesini açıkladı diye akademisyen hapse mi atılır? Hangi hukuk bunu öngürüyor? Muzaffer Kaya, Esra Mungan, Kıvanç Ersoy üçü de öğretim üyesi. Gözaltı, tutuklama ve hapse atıyoruz. Bu olay demokrasiye vurulan en derin darbedir. Kendinizi artık dünyaya anlatamazsınız Hangi gerekçeyle anlatacaksınız? Beğenmeyebilirsiniz, yalnış diyebilirsiniz.

  DEMOKRASİ ARTIK YOK

  Bu 12 Eylül darbe dönemlerinde yaşadıklarımız yaşanması anlamına geliyor DGM'ler vardı.. Sulh Ceza oldu iktidarın sopası yine. Demokrasi artık bizim ülkemizde yok. Bunu her yerde söyleyebilirsiniz. Şiddeti açıkça övüyorsanız yasaktır, Irkçılık, nefret söylemi yasaktır. Nereden nereye geldik.

  KRALDAN ÇOK KRALCISINIZ

  Hitler faşizminde kaçan akademisyenleri sahiplenen Ttürkiye'den akademisyenleri tutuklayan Türkiye'ye.. Bunun adı otoriter rejimdir. Eğer Türkiye'de demokrasi kan kaybediyorsa sorumlusu havuz medyası ve orada yazanlardır. Her yanlışı övenler en büyük yanlışı yapıyorlar. Batsın sizin aydınlığınız. Kraldan çok kralcısınız. Adınız havuz medyası bu ayıp bile yeter.

  KORKULARINDAN TEPKİ GÖSTERMİYORLAR

  Medya özgür değilse demokrasi rafa kalmıştır. İlk söyleyen ben değilim. 30 Mart 2015 ilk söyleyen diktatör bozuntusu Parlamernter sistem bekleme odasına girdi diyor. Ben onu da tanımıyorum diyor. İlk tepkiyi vermesi gereken TBMM Başkanı'ydı? Tepki göstemesi gerekiyor. Korkularından tepki göstermiyorlar. TBMM korkacak indsanların koltuğu değildir Yürekli insanların kotuğunu, hakkını vermek lazım o koltuğun.."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir