Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C
  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Hüseyin Aygün'e uyarı

  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Hüseyin Aygün'e uyarı

  Kılıçdaroğlu, Sakine Cansız'ın ailesine taziye için Paris'e giden Hüseyin Aygün'e tepki gösterdi.
  • 14.01.2013 - 16:35
  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Hüseyin Aygün'e uyarı

  Kemal Kılıçdaroğlu ndan Hüseyin Aygün e uyarı #1

  Yaptığı açıklamalarla parti tabanının ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun tepkisi çeken Hüseyin Aygün yine çok konuşulacak bir şey yaptı. Öldürülen Sakine Cansız'ın ailesine taziye için Paris'e giden Aygün, Kılıçdaroğlu'nun tepkisini çekti. Çin'de bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ü "Herkes sorumlu davranmak zorunda" diyerek uyardı. Hüseyin Aygün geçtiğimiz aylarda PKK tarafından kaçırılmış, serbest bırakıldıktan sonra kendisi kaçıran PKK'lılar için "iyi çocuklar" diyerek tepki çekmişti.

  "İLKELERE ÖZENLE UYMASI LAZIM"

  Aygün, bazı Alevi kuruluşlarının düzenlediği etkinliklere katılmak üzere gittiği Paris’te Cansız’ın ailesini de ziyaret ederek başsağlığı diledi. Kılıçdaroğlu, Çin'de gazetecilerin bu yöndeki sorusu üzerine parti yetkililerinden bilgi aldığını, ancak daha ne olduğunu tam öğrenemediğini ve Hüseyin Aygün ile görüşmediğini belirtti. Kılıçdaroğlu, “Siyasette herkesin sorumlu davranması lazım. Sorumluluk kavramı vardır. Boş bir kavram değil. Siyasi partilerde her üyenin, partinin koyduğu kural ve ilkelere özenle uyması lazım” dedi.

  "İLKE ÇERÇEVESİNDE HAREKET EDECEĞİZ"

  Bu sözlerinin Aygün’e uyarı olup olmadığı, disiplin mekanizmasını çalıştırıp çalıştırmayacağı sorusuna ise Kılıçdaroğlu, “Bana bir soru sordunuz. Yanıt verdim. Sorumlu davranmak zorundadır. Ankara’ya gidelim olay nedir bilmiyorum. İlke çerçevesinde hareket edeceğiz” yanıtını verdi.

  AYGÜN, TAZİYE FOTOĞRAFINI TWITTER'DA PAYLAŞTI

  Hüseyin Aygün, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabında ''Ailelere başsağlığı diledik... Sağda Erdal bey; solda Sakine Cansız'ın kardeşi Metin bey..'' yazarak taziye ziyaretinden bir fotoğraf paylaşmıştı.

  Kemal Kılıçdaroğlu ndan Hüseyin Aygün e uyarı #2

  Kemal Kılıçdaroğlu ndan Hüseyin Aygün e uyarı #3

  Görüş Bildir