Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
463.191
-5.84%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Irak'ta türbe ziyareti

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmam-ı Azam Ebu Hanife Hazretleri ve İmam Kazım'ın türbesini ziyaret etti.
  • 22.08.2013 - 17:45
  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Irak'ta türbe ziyareti

  Kemal Kılıçdaroğlu ndan Irak ta türbe ziyareti #1

  Kılıçdaroğlu, Irak ziyareti kapsamında güvenlikli bölge olarak adlandırılan "Yeşil Bölge"den geniş güvenlik önlemleri altında ayrıldı. Buradan ilk olarak Kazımiye bölgesine geçen Kılıçdaroğlu, bölgede bulunan İmam Kazım'ın türbesini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

  İMAM-I AZAM TÜRBESİNE ZİYARET

  Daha sonra Azamiye bölgesine geçen Kılıçdaroğlu, burada da İmam-ı Azam Ebu Hanife Hazretlerinin türbesini ziyaret etti. Türbe ziyareti sırasında Kılıçdaroğlu'na Hazreti Muhammed'e ait olduğu belirtilen sakalı şerif gösterildi.

  ŞEHİTLİK DEFTERİNİ İMZALADI

  Kılıçdaroğlu, daha sonra Türkiye'nin Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret ederek, Büyükelçi Yunus Demirer ve büyükelçilik çalışanlarıyla bir süre görüştü. Kılıçdaroğlu, daha sonra Türk Şehitliğini ziyaret etti. Burada saygı duruşunda bulunan Kılıçdaroğlu, şehitlik anı defterini imzaladı. Kılıçdaroğlu, şehitlik içindeki Genç Osman'ın mezarını ziyaret ederek dua okudu. Türk şehitliğini ziyaret sırasında güvenliği Büyükelçilikte görevli özel harekat polisleri sağladı.

  Kılıçdaroğlu, buradan da Irak İslami Yüksek Konseyinin merkezine geçerek Konsey Başkanı Ammar el Hekim ile görüştü. Yaklaşık yarım saat süren görüşme, basına kapalı gerçekleşti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir