Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
361.159
1.29%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Soma için taziye mesajı İZLE

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Soma'daki maden faciasına ilişkin CHP Basın Birimi'nden yazılı bir açıklamada bulundu.
  • 14.05.2014 - 11:56
  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Soma için taziye mesajı İZLE

  Kemal Kılıçdaroğlu ndan Soma için taziye mesajı İZLE #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaklaşık bir ay önceden planlanan Oxford Union münazarasını, Soma'da maden ocağındaki yangın nedeniyle erteledi.

  İNGİLTERE ZİYARETİNİ ERTELEDİ

  CHP Basın Birimi'nden yapılan açıklamada, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun 1823'de kurulan münazara topluluğu Oxford Union'un davetlisi olarak yarın İngiltere'ye gideceği hatırlatıldı. Çeşitli programlara katılarak cumartesi günü Türkiye'ye dönmesi planlanan Kılıçdaroğlu'nun gezisi Soma'dan gelen "acı haber" nedeniyle ertelendi. Bugün yapılacağı duyurulan MYK toplantısını da iptal eden Kılıçdaroğlu, öğle saatlerinde özel uçak ile Soma'ya hareket edecek. Diğer yandan; Kılıçdaroğlu'nun bugünkü Türk-İş ziyareti de iptal edildi.

  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Soma için taziye mesajı İZLE

  "DİLEĞİMİZ, ÜZÜNTÜLERİMİZİN DAHA DA BÜYÜMEMESİ"

  Kemal Kılıçdaroğlu, verdiği taziye mesajında;  "Soma’da şehit işçilerimize rahmet, ailelerine, yakınlarına, işçi arkadaşlarına, Soma’ya ve Türkiye’ye başsağlığı ile sabır dileyeceğim. MYK üyelerimiz ve milletvekillerimizle acıların yaşandığı yerlere ziyaretlerde bulunacak, ilgililerden yetkililerden de bilgiler alacağım. Dileğimiz, yüreklerimizi yakan, içimizi çok derinden inciten, yüreğimizi yaralayan acılarımızın, üzüntülerimizin daha da büyümemesi." ifadelerini kullandı. 

  Kemal Kılıçdaroğlu ndan Soma için taziye mesajı İZLE #2

  KILIÇDAROĞLU'NDAN İKİNCİ AÇIKLAMA GELDİ

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, özel uçak ile THK Üniversitesi'nden Soma'ya hareketi öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

  "SOĞUKKANLI DAVRANMALIYIZ"

  "Arkadaşlarımız olayın bütün ayrıntılarıyla gün yüzüne çıkması için çaba harcayacaklardı. Fakat olayın boyutlarının gittikçe büyüdüğünü gördük. Akşam, Sayın Kaymakamı arayıp bilgi aldım. Televizyonlarda gösterilen ölü sayısından çok daha fazla bir rakamı telafuz edince gerçekten irkildik, üzüldük. Millet olarak hepimizin başı sağolsun. Büyük bir acı. Olayın bir şekliyle aydınlaması gerekiyor. Sanıyorum bilirkişiler konuya el koyacaklardır. Olayın nasıl meydana geldiği, kayıpların nasıl olduğu. Neden bu kadar büyük can kaybının olduğunun da araştırılması gerekiyor. Soğukkanlılıkla olayı araştırmamız gerekiyor, acı çok büyük, yaralar taze, insanlar feryat içinde. Hepimizin biraz soğukkanlı davranarak olayı değerlendirmesi gerekiyor." 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir