Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.155
1.26%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yumruk açıklaması İZLE

  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yumruk açıklaması İZLE

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yumruklu saldırının ardından kürsüye çıktı, "Bizi engelleyemezler" dedi.
  • 08.04.2014 - 13:53

  Kemal Kılıçdaroğlu ndan yumruk açıklaması İZLE #1

  Grup toplantısı yapmak üzere salona girdiği esnada bir kişinin yumruklu saldırısına uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP'ye yapılan ilk saldırı değil bu. Rahmetli İnönü'yü de taşlamışlardı. Bu ülkeye sağlıklı bir demokrasiyi ya getireceğiz ya getireceğiz.

  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yumruk açıklaması İZLE

  "KİMSENİN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKMEDİK"

  Baskılar şiddet bizi engelleyemez. Biz kimsenin önünde diz çökmemiş yedi düvele meydan okuyan bir gelenekten geliyoruz. Öyle birisi bize yumruk atacak geri adım atacağız. Asla geri adım atkayacağız. Kimse bizi yolumuzdan çeviremeyecek. Herkesi sükunete davet ediyorum, demokrasi yolu engellerle doludur" dedi.

  Kemal Kılıçdaroğlu ndan yumruk açıklaması İZLE #2

  Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları; 

  OY KULLANAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM...

  Oyunu kullanan herkese teşekkür ediyorum. Diğer teşekkür de gençlere... Ankara'daki seçimlerden sonra 1000 kişi CHP genel merkezine geldi. Onların hiçbiri CHP üyesi değildi. Onların beklentisi var. Bu yüzden onlara teşekkür ediyorum. 3. teşekkürüm kadınlara. Belediye başkan adaylıkları arzu ettikleri ölçüde olmasa da kendilerine teşekkür ediyorum.

  "BU KADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

  Bugün gazetelerde yer alan bir kadın haberi var. Bingöl'de AKP'den seçilen kadın başkan yardımcısı olmak ister. Ama bu isteği reddeder. Bu kadının sözlerine bakmak yeterli " Kapı kapı dolaşacaksınız ve görev isteğinizde verilmeyecek" bu kadına teşekkür ediyorum.

  "NE DİNİMİZDE NE ÖRFÜMÜZDE BÖYLE BİR ŞEY YOK"

  Ne dinimizde ne örfümüzde kadın çalışmaz diye bir şey yok. Bu seçimler çağdaş seçimlerden farklıydı. Biz devletle mücadele ettik. Başbakan, bakanlar, jandarma ve polislere karşı mücadele ettik.

  "BİZ DEVLETLE MÜCADELE ETTİK"

  Bu seçimler çağdaş seçimlerden farklıydı. Biz devletle mücadele ettik. Başbakan, bakanlar, jandarma ve polislere karşı mücadele ettik. Anadolu Ajansı'nın genel müdürü bile AKP'ye özel bilgi veriyor. Daha şaibeli bir sürecin içine sokulduk.

  "BİZİM GENEL MERKEZİN KEDİSİ VAR 'ŞERO'..."

  44 ilimizde elektiriğimiz kesildi. Bizim genel merkezimizin kedisi var Şero. Bir bakın dedim yerinde mi diye. Şero’nun trafoya girmediğini öğrendik. Ama kediyi aramak istiyorsanız bakanlar kurulu sıralarına bakmak lazım.

  "BİZİM BEKLENTİLERİMİZİ KARŞILAMADI"

  Bakanlar gidip seçim kurullarına baskı yaptı. Bu seçimler beklentimizi karşıladı mı? Hayır. Çünkü bizim beklentilerimizi karşılamadı. 2009 seçimlerine göre 2 milyon oyumuz arttı.

  "FATURAYI KENDİMİZE ÇIKARACAĞIZ"

  Gençlerin, aydınların, dünyanın beklentisi yüksek. Hedefimiz neydi: Beklentilerimizi gerçekleştirmek istiyorduk. Faturayı kendimize çıkartacağız. Bunun üzerinde çalışacağız. Bu mücadeleden asla geri adım atmayacağız.

  VİCDAN KUL HAKKINI YİYENLERE KAPI ARALAMAMAKTIR

  Beklentimiz neden yüksekti? 4 bakan yolsuzluktan istifa etmiş. Genel müdürlerin evinden dolarlar fışkırıyor. Başbakanın evinden sıfırlanmak üzere milyon eurolar çıkıyor. Türkiye'nin yarısından fazlası böyle düşünüyordu. Vicdan kul hakkını yiyenlere kapı aralamamaktır. Komşusu açken tok yatan bizden değildir felsefesidir vicdan. Devletler kanunla değil ahlakla yönetilir. Sizin en hayırlınız ahlakı güzel olanınızdır. HADİS

  "BÖYLE BİR SİYASİ PARTİNİN CEZALANDIRILMASINI BEKLİYORDUK"

  Ahlakı inşaa etmek zorundayız. Ahlakın ayrılmadığı ikiz kardeşi adalettir. O yüzden bizim beklentimiz yüksekti. Böyle bir siyasal partinin cezalandıralacağını bekliyorduk. Gerçi 2.5 milyon oyu düştü.

  "HAVUZ MEDYASI DİYOR Kİ..."

  Havuz medyası bize diyor ki; yolsuzluklarla neden uğraşıyorsunuz? Eğer biz bunlarla uğraşmasak tüyü bitmemiş yetimin hakkını kim savunacak? Havuz medyasındaki kalemlere de acıyorum. Kalemini iktidara kiralayan yazar olmaz. Bir bakan 28 kez 52 milyon dolar rüşvet alıyor. Bir başka bakan 10 seferde 10 milyon dolar. Bir bakan 3 seferde 1.5 milyon dolar aldı.

  "SİZ BU ADAMA OY VERİRKEN HİÇ Mİ VİCDANINIZ SIZLAMADI?"

  Dini, imanı ağzından düşürmeyen bir zat var. Şimdi onun korumasında olan eski bir bakan var Bakara'ya makaraya diyen. Siz bu adama oy verirken hiç mi vicdanınız sızlamadı?

  "DÖNÜP SEÇİM İÇİN KENDİMİZİ SORGULAMALIYIZ"

  Sizin her yeriniz şüpheli. Dönüp seçim için kendimizi sorgulayacağız. Bütün örgütün çalışması lazım. Tüm il başkanlarımızı toplayacağız. Çalışacağız. Çiftçi emeğini alana kadar çalışacağız. Emekliler memnun olana kadar çalışacağız. Kararla ve inançla çalışacağız. Gerekirse 24 saat çalışacağız. Henüz kapısını çalmadığımız milyonlar var. Eğer Türkiye'yi cendereden çıkartmak istiyorsak çalışmalıyız.

  "İDAMLAR TOPLUMLARDA VİCDANLARI YARALAMIŞTIR"

  Bizim demokrasi tarihimize baktığımızda toplumun vicdanını kanatan siyasal idamlar var. 1960'ta 72'de 80'de. İdamlar toplumlarda vicdanları yaralamıştır. Eğer 529 kişiye idam verilirse barışı sağlayamazsınız. Mısır'da özgürlükleri sağlayamazsınız. Mısır'daki yöneticilere siyasal idamları yapmayın çağrısında bulunuyoruz.

  "SİYASİ İDAMLAR OLSUN İSTEMİYORUZ"

  Mahkemlerin idam kararı verdiği kişiler bizimle aynı dünya görüşünü paylaşmıyor ama demokrasi için Ortadoğu'nun 3 büyük ülkesinde büyükelçimiz yok. Dış politikamızın açmazına bakın. İktidarın söyleyecek sözü yok ama bizim var. Siyasi idamlar olsun istemiyoruz. Ama onlar ağızlarını açmıyorlar.

  "SURİYE POLİTİKASINI HEP ELEŞTİRDİK"

  Suriye politikasını hep eleştirdik. Bize Baasçısın dediler. Biz kan akmasını istemiyoruz. gelinen noktada önemli bir gelişme oldu. Reyhanlı'daki bombalı saldırı El Kaide'nin işi çıktı. Başbakanlık koltuğunda oturan zat CHP'yi suçluyordu. Şimdi o zat utanacak mı? Dış politikada halkına insan yalan söyler mi? Neredeyse bombayı bizim koyduğumuzu söyleyecekti. 13 Mart 2014'te dış işlerinde konuşma yapılıyor. Suriye'ye savaş planı yapılıyor. Dedik ki biz bu yalandır böyle şey olmaz. Sonra Dışişleri Bakanlığı çıktı bu işi doğruladı.Devletin mahremi kalmadı. Kendi askerini öldürteceksin sonra oraya asker göndereceksin. Uyuyan vicdanınızı uyandırın. Cuhmurbaşkanı bir açıklama yapıyor " Bu dinlemeler içeriden" bu daha da vahim. Yine iş bize düştü. Çalışacağız. Asla moralimizi bozmayacağız. Onurlu mücadelemize devam edeceğiz.

   

   

   

     İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir