Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hacıbektaş konuşması

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hacıbektaş konuşması

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş'taki tören konuşmasına 'Başbakan Kemal' sloganları altında başladı. Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu coğrafyayı kutsallaştıran sihirin adı aşktır. Anadolu'dan Balkanlar'a taşıyan sihirin adı aşktır." dedi.

Konuşmasının sonunda barış ve kardeşlik mesajları veren CHP lideri, "Kimeyi ötekileştirmeyin" çağrısında bulundu.

İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN O KONUŞMASI

TANER YILDIZ ALKIŞLANDI

Hükümet kanadından ise törene Enerji Bakanı Taner Yıldız katıldı. Yıldız, anma töreninde yaptığı konuşmayla etkinliğe katılanlardan alkış aldı. Hükümet ve ana muhalefet uzun bir aradan sonra ilk kez bir arada dostluk, kardeşlik ve barış mesajları verdi.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hacıbektaş konuşması

İşte CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun o açıklamaları:

SEVGİ ERENLERİNİN ÖNÜNDE EĞİLİYORUM

"Yaratılmışların en şereflisi insandır sözünü hayatıyla kanıtlayan erdem pirinin dünyayı ışıttığı topraklardayız. Gönül köprüleri üzerinden yüzyıllardır yürüyen sevgi erenlerinin önünde saygıyla eğiliyorum. 

Bu coğrafyayı kutsallaştıran sihirin adı aşktır. Anadolu'dan Balkanlar'a taşıyan sihirin adı aşktır. Bu toprakların mayası aşkla yoğrulmuştur. Gönül ateşinin 21. yüzyılda hala yanmasını başka türlü açıklayamayız.

BİR OLALIM İRİ OLALIM DİRİ OLARIM

Bir olalım, iri olalım, diri olalım; hikmetini kardeşliğimize hediye eden sevgi erleridir onlar. Onları her zaman şükranla yad edeceğiz. Birbirimize olan muhabbetimizde zerre kadar hakkımız olamaz. Birbirimizi aşkla sevmeyi unutmuşsak arayıp bulacağız. Referansımız bellidir..13. yüzyıl dünyasının umutsuzluğunu ortadan kaldıran gönül insanlarıdır. Onlar büyük yıkımların alt üst ettiği insanlık değerlerini yeniden ihya ettiler. Onlar insanlığa adeta itibarını iade ettiler. 

GÖNÜLLERİMİZİ AŞKLA YIKAYALIM

İnsanlığın vicdanı uyanmak zorunda. Vicdan terazisi yeniden doğru tartmak zorunda. O halde dönelim toprağımızın bereketli yüzüne yüzümüzü çevirelim. Hacıbektaş'ın dergahında gönüllerimizi aşkla yıkayalım..

Hiç kimseyi ötekileştirmeyelim, dostça kardeşçe yaşayalım. Barış yolumuz olsun, barış kutsal kıblemiz olsun."