Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.641
2.00%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun son grup konuşması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.
  • 19.06.2012 - 13:20
  Kemal Kılıçdaroğlu'nun son grup konuşması

  Kemal Kılıçdaroğlu nun son grup konuşması #1

  İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

  Şehitler bizim şehitlerimiz onlar bizim onurumuz. Onlar sınırda bekledikçe biz sokaklarda özgürce gezdik. Onlar bu ülke için bedel ödedi. Eğer bu ülkede bedel ödenecekse bütün CHP'liler bedel ödemeye hazırdır. Şehitlik yüce bir mertebedir. O annelerin acılarına ne kadar derman olabiliriz.

  SENİN İHA'LARINA NE OLDU?

  Onların tertemiz alınlarından öpüyorum, onların önünde saygıyla eğiliyorum. O annenin dramını bilmemiz gerekiyor. Neden bu olaylar oluyor? Bütün yurttaşlarımı düşünmeye davet ediyorum. Siyaset kurumu ne yapıyor? Uludere'yi hatırlayın, bir de Dağlıca'yı hatırlayın. Senin İHA'larına ne oldu? Sana istihbarat verilmedi mi?

  Terör konusunda azim ve kararlılıktan asla vazgeçmeyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk'ün büyüklüğü her olayda bir kez daha ortaya çıkıyor. Azimli milletlerin eğilip bükülmeyeceğini anlatıyor...

  "O ANNELERİN YARALARINA NASIL MERHEM OLACAĞIZ?"

  Bu parlamento çatısı altında her sorunu çözebiliriz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Çözüm de milletindir.

  O annelerin yaralarına nasıl merhem olacağız? Davul-zurnayla gönderiyorlar. Onların tertemiz alınlarından öpüyorum.

  Kalemine güvenen herkesi cesurca yazmaya davet ediyorum. Korkmayın bu ülke, bu halk sizin yanınızdadır. Her darbe rejiminin özelliği cezaevleriyle anılmalarıdır. Her dönemde markalaşmış cezaevi çıkar. Bizim işkencehaneleri yakından izlememiz gerekiyor. Nasıl bir cezaevi var bana anlatın ben o ülkede nasıl bir demokrasi olduğunu söyleyeyim. Bunlar cezaevi değil ölüm evi. Binlerce insanı istif ediyorsunuz.

  "BU İNSANLAR İSYAN ETMESİN DE NE OLSUN!"

  Türkiye'de sıcağın en çok olduğu yer Şanlurfa. Peki nasıl oluyor da cezaevinde 13 vatandaş diri diri yanıyor? Vantilatör koğuşta bir tane. Klima alınacak yasak. 15 metrekarelik yerde 30 kişi kalıyor. NAZİ'lerin toplama kampından söz etmiyorum. 21. yüzyıl Türkiye'sinden bahsediyorum. Bu insanlar isyan etmesin de ne olsun!

  Binlerce insan İstanbul'da işkence çekiyor. 20 yıldır İstanbul'u kim yönetiyor. Bu iktidar yönetiyor. Bu işkenceleri seçim döneminde sakın unutmayın. Unutursanız daha büyükleri başınıza gelir.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir