Euro
10.1632
-1.11%
Dolar
8.3942
-0.4%
Altın
506.74
-1.5%
Borsa
1.461
0.29%
Bitcoin
300.250
-0.94%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C
  Kenan Sofuoğlu'ndan tepki çeken paylaşım

  Kenan Sofuoğlu'ndan tepki çeken paylaşım

  AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Instagram'daki kişisel hesabından yaptığı bir paylaşımla büyük tepki topladı. Sofuoğlu yaptığı açıklamada "Espri yaptım." dedi.
  • Haber Merkezi
  • 27.12.2018 - 12:46

  AK Parti'den 27'inci dönem Sakarya Milletvekili olarak seçilen eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, İnstagram hesabından yaptığı bir paylaşım ile tepkileri çekti.

  "EMİRERLERİM"

  Sofuoğlu, TBMM'deki makam odasında çektiği ve sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta; ayaklarını masaya uzatmış bir vaziyette, karşısında ise iki danışmanının hazır vaziyette beklediği görülüyor.

  Kenan Sofuoğlu ndan tepki çeken paylaşım #1

  Makam odasında, ayaklarını masaya atmış, karşısındaki danışmanlarının fotoğrafını çekip, fotoğrafın üzerine de "Emirerlerim" notunu yazıp paylaşan Sofuoğlu'na, sosyal medyadan büyük tepki çekti.

  GÖNDERİYİ SİLDİ

  Gönderi, İnstagram hesabının hikayeler kısmında yayınlanırken, gelen tepkiler üzerine bir süre sonra fotoğraf yayından kaldırıldı. Sofuoğlu'nun bu paylaşımı, kısa sürede büyük tepki çekerek, 'trend topic' oldu.

  ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ: ESPRİ YAPTIM

  4 dakika sonra paylaşımı kaldıran Kenan Sofuoğlu, Instagram hesabından eleştirilere yanıt veren bir açıklama yaptı.

  Fotoğrafla siyasete espri katmak istediğini belirten ve eleştirilerin yanlış anlamalar üzerine yapıldığını ifade eden Milletvekili Sofuoğlu, açıklamasında "Siyasete biraz espri katmak amacıyla yapmış olduğum paylaşım, kastının ötesinde anlamlara taşınmıştır. Tabi ki bunu kesinlikle doğru görmüyorum ancak lüzumsuz tartışmalara sebebiye vermemek için bu paylaşımı 4 dakika içinde kaldırdım. Yanlış anlama üzerinden gelen eleştirilerin, başımın üstünde yeri var. Hususen yanlış anlama kastiyle gelen eleştirileri milletin vicdanına havale eder saygılarımı sunarım." dedi.

  İNGİLİZCE KARTVİZTE SENATÖR YAZDIRDI

  Kenan Sofuoğlu, daha önce de milletvekili kartvizitinin İngilizce kısmında unvan olarak "Senatör" yazdırmasıyla gündeme gelmişti.

  Öte yandan geçtiğimiz günlerde Kenan Sofuoğlu'nun sosyal medyada paylaşılan İngilizce kartvizitinde milletvekili yerine "senator" yazması dikkatlerden kaçmadı.

  Türkiye'de milletvekili kelimesinin İngilizce'deki karşılığı ise; "deputy".

  Kenan Sofuoğlu ndan tepki çeken paylaşım #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir