Petrol
114.5
0.23%
Euro
16.69
2.79%
Dolar
15.88
2.21%
Altın
937.96
2.09%
Borsa
2402
0.48%
Bitcoin
490.060
3.38%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  KESK Genel Merkezi'ne KCK baskını

  Polis, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Genel Merkezi'ne KCK soruşturması kapsamında operasyon düzenledi.
  • 13.01.2012 - 09:09
  KESK Genel Merkezi'ne KCK baskını

  KESK Genel Merkezi ne KCK baskını #1

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen KCK soruşturması kapsamında 17 ildeki 103 adreste arama yapılıyor. Şu ana kadar 32 kişinin gözaltına alındığı operasyonda toplam 45 kişi hakkında gözaltı kararı var.

  İstanbul'da yürütülen soruşturma kapsamında 16 kentte BDP merkezleri, belediyeler, STK'lar ve bazı evlere sabah saatlerinde baskın yapıldı. Halen süren aramalarda elde edilen belge ve bilgisayarlara el konuluyor. Elde edilenler İstanbul'a gönderilecek.

  17 İLDE KCK BASKINI

  KESK Genel Merkezi ne KCK baskını #2

  LEYLA ZANA'NIN EVİNDE ARAMA

  Gözaltıların da olduğu operasyonların en çarpıcı adreslerinden biri de BDP milletvekili Leyla Zana'nın Ankara'daki evi oldu. Polis, Orhan Doğan'a ait eve sabaha saatlerinde geldi. Leyla Zana ise şu sıralar Diyarbakır'da bulunuyor.

  KESK GENEL MERKEZİ'NE BASKIN

  Operasyon kapsamında Ankara'daki KESK Genel Merkezi'ne de baskın yapıldı. KESK Genel Merkezi'nde bir KESK üyesinin ofisinin arandığı belirtildi.

  İstanbul, Siirt, Batman, Şanlıurfa, Mersin, Diyarbakır, Van ve Ankara'nın da aralarında olduğu 16 kente yapılan baskınlarda eski DEHAP Genel Başkanı şimdiki BDP MYK üyesi Tuncer Bakırhan, eski BDP'li vekil Fatma Kurtulan ve DİHA muhabiri Murat Çiftçi'nin de aralarında olduğu 20'den fazla kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

  Arama yapılan yerler arasında Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'ın evi de var.

  BDP İSTANBUL İL BİNASINDA ARAMA

  Beyoğlu'nda bulunan BDP İstanbul İl binası da arama yapılan yerlerden biri. İstanbul'da gözaltına alınan 15 kişi arasında BDP'nin eski ve yeni yöneticileri olduğu öğrenildi.

  SİİRT'TE KCK OPERASYONU

  Adana, Van, Siirt, Şanlıurfa-Viranşehir, Mersin, Elazığ ve Malatya BDP il Başkanlığı'nda da arama yapıldığı bildirildi.

  Mardin'in Nusaybin ile Kızıltepe Belediyesi ve Eğitim Destek Evi de aranıyor.

  Baskınlarda BDP il başkanlıklarının yanı sıra bazı sivil toplum örgütleri aranıyor.

  HASARLI BELEDİYE BİNASINA BASKIN

  Van İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Van Belediyesi ve BDP İl Başkanlığı'na baskın düzenledi. Van'da yaşanan 2 depremin ardından Van Belediye binası hasar görmüş ve boşaltılmıştı. Orta hasarlı olarak rapor verilen belediye binası boşaltılmış, sadece evrak ve bazı bilgisayarların kaldığı öğrenildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir