Petrol
111.88
2.54%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
487.674
2.81%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Kıdem tazminatında önemli açıklama

  Faruk Çelik, kritik kıdem tazminatı toplantısının ardından açıklama yaptı.
  • 11.11.2013 - 14:39
  Kıdem tazminatında önemli açıklama

  Kıdem tazminatında önemli açıklama #1

  Çalışma Bakanı Çelik, '10 gün içinde yeniden bir araya geleceğiz' dedi. Bakan Çelik'in konu ile ilgili açıklaması şöyle:

  'Taraflarla teknik heyet bu hafta içerisinde, biz de en kısa zamanda bir kez daha bir araya geleceğiz. Bugün çok verimli ve düzeyli bir görüşmeyi taraflarla birlikte gerçekleştirmiş olduk. Ben bütün başkanlara teşekkür ediyorum. Bugüne kadar bize gelen tüm kesimlerin talepleri, bir özet şekline dönüştürüldü. Bunlar yasal düzenlemeye nasıl uyarlanır, biz çalışma yaptık. Bakanlığın, iş verenlerin, işçi kesiminin değil, bir taslağa dönüştürdük. Çıkan bir neticeyi sizlerle paylaşmış oldu. Kısa süre sonra yapılacak toplantıda nerelerde uzlaşılıp uzlaşılmadığını netleştirirz diye düşünüyorum. Kanun metni değil, tüm çalışmaların bir taslağa dönüştürülmesinden bahsediyoruz.'

  'TARAFLARIN ÇEKİNCELERİ VAR'

  Bakan Çelik '3 çocuklu kadınlara 6 yıl erken emeklilik haberleri doğru mu?' yönündeki bir soruya, 'Tarafların çekinceleri var. O çekinceler üzerinde çalışmaları yapıp son şeklimizi vermiş olacağız. İnşallah birlikte çıkış bulunması gereken alanlarda çıkış bulacağız. Gayet demokratik bir platformda çalışmalarımız devam ediyor' cevabını verdi. Bakan Çelik açıklamasının devamında, 'Sorun alanları var, her kesimin soruna bakışı farklılık arz ediyor. Bunu uygulayabilirsek başarılı olacağız, olamazsak bunu da açıklayacağız. Bence geldiğimiz nokta, taslak, üzerinde çalışacağımız konu önemli bir konu. Umarım hem işçi kesimimizi, hem işverenlerimizi, rekabet gücünü artıran, emeğin istismarına vesile olmayacak bir düzenlemeyi bir anlayış içerisinde çözmüş oluruz. Hiçbir işçi kardeşimiz, bir paniğe endişeye gerek yok. Şu kalkıyor, bu iniyor gibi değerlendirmeler yanlış. Yapılacak olan şey tıkanan noktayı açmaktır.' ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir