Euro
9.7232
0.52%
Dolar
8.0784
0.26%
Altın
459.51
-0.19%
Borsa
1.386
-1.6%
Bitcoin
463.253
0.90%
13ºC
İstanbul
Sağanak yağış 13 C
  Kılıçdaroğlu AA'nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı

  Kılıçdaroğlu AA'nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Anadolu Ajansının "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılarak, 5 fotoğraf için oy kullandı.
  • AA
  • 30.12.2015 - 11:33

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anadolu Ajansı'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı. Kılıçdaroğlu, oy vermeden önce tek tek incelediği fotoğraflar hakkında bilgi aldı.

  "Haber" ve "Yaşam" kategorilerinde 2'şer, "Spor" kategorisinde 1 fotoğraf seçen Kılıçdaroğlu, ilk olarak "Haber" kategorisinde oy kullandı.

  Kılıçdaroğlu AA nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı #1

  SAVCI KİRAZ'I UNUTMADI

  Kılıçdaroğlu, "Haber" kategorisinde ilk tercihini, Ahmet Dumanlı'nın, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısının yaşandığı İstanbul Adliyesi'nde düzenlenen törenin fotoğrafı için yaptı.

  Kılıçdaroğlu AA nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı #2

  Bu fotoğrafı seçmesini Kılıçdaroğlu, "Fotoğraf yargıya yapılan saldırıya karşı birliği ve bütünlüğü sergiliyor. Tüm hakimler, savcılar, avukatlar burada. Yargının bütün cepheleri burada olduğu için. Yargıya yönelik bir saldırının, yargı camiasının bütün kesimleri tarafından karşı duruş sergilediği için" diye açıkladı.

  Kılıçdaroğlu AA nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı #3

  Kılıçdaroğlu, "Haber" kategorisinde ikinci tercihini Berk Özkan'ın, "Sığınmacıların Edirne'de bekleyişi" başlıklı fotoğraf için kullandı.  Otoyolda güvenlik önlemi alan polis ve jandarma ekiplerinin önünde, Avrupa'ya geçmek için sınıra doğru yola çıktıktan sonra durdurulan sığınmacı ailelerden birinin emekleyen bebeğinin yer aldığı bu fotoğrafı Kılıçdaroğlu, "Olağanüstü güzel bir fotoğraf" diye değerlendirdi.

  Kılıçdaroğlu AA nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı #4

  "ŞAMPİYON AT CAŞ"I BEĞENDİ

  "Yaşam" kategorisinde de Kılıçdaroğlu, oyunu iki fotoğraf için kullandı. Kılıçdaroğlu, tercihini İbrahim Yaldız'ın "Hizan'da Yaşam" ve Ali Atmaca'nın "Şampiyon at CAŞ" tan yana yaptı.

  Kılıçdaroğlu AA nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı #5

  "BENİM ÇOCUKLUĞUMDAKİ FUTBOL"

  Kemal Kılıçdaroğlu, "Spor" kategorisinde ise Emrah Yorulmaz'ın, "Çadır Kampta Futbol" fotoğrafını beğendi. Irak'ta terör örgütü DAEŞ'in ele geçirdiği bölgelerden kaçarak aileleriyle Erbil'in Ankawa kasabasındaki Herşem Çadır kampına sığınan çocukların çamurda top oynamasını anlatan fotoğraf için Kılıçdaroğlu, "Benim çocukluğumdaki futbol" dedi.

  Kılıçdaroğlu AA nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı #6

  Kılıçdaroğlu, kendisinin de resimle arasının "fena olmadığını" dile getirdi. Resim koleksiyonunun devam edip etmediğinin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, "Ne kadar olursa" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir