Euro
9.6838
0.01%
Dolar
8.0831
0.15%
Altın
454.43
0.91%
Borsa
1.411
0.14%
Bitcoin
508.000
-2.73%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 15 C
  Kılıçdaroğlu: CHP'den ne istiyorsunuz

  Kılıçdaroğlu: CHP'den ne istiyorsunuz

  Kılıçdaroğlu: "Hiç pazarlık yoksa CHP'den ne istiyorsunuz, neden bizi suçluyorsunuz?"
  • 19.04.2013 - 23:12

  Kılıçdaroğlu: CHP den ne istiyorsunuz #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bize soruyorlar siz barışa karşı mısınız? Aklı başında olan birisi barışa karşı çıkar mı? Çocuklarımızın adını barış koyduk, çocuklarımızın adını Özgür koyduk biz. Neden barışa karşı çıkalım. Ülkede barış olsun mu? Elbette olsun. Huzur olsun mu? Elbette olsun. O zaman sormamız gereken soru şu; barış ve huzur istiyorsak ki istiyoruz o zaman bize söylenmesi lazım, barışı şu koşullarda getiriyoruz diye” dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şebinkarahisarlılar İstanbul Buluşmasına katıldı.

  "HANGİ KOŞULLARDA BARIŞ?"

  Kılıçdaroğlu konuşmasında son günlerde yaşanan T.C ve çözüm süreci tartışmalarına da değindi: "Ülkede barış olsun mu? Elbette olsun. Huzur olsun mu? Elbette olsun. O zaman sormamız gerene soru şu: Barış ve huzur istiyorsak ki istiyoruz. O zaman bize söylenmesi lazım. Barışı şu koşullarda getiriyoruz diye. Biz bilmiyoruz. Bilen var mı? Hayır. Milletvekiller bilmiyor. Bakanların büyük kısmı bilmiyor. Vatandaş zaten hiç bilmiyor. Akil insanlar bilmiyor. Akil olmayan bir insan bulmamız lazım bize ipuçu versin. Kim söylüyor. Bir kampanya başlatıldı şimdi. Bütün gazetelerde Televizyonlarda. Kampaya şu: CHP barışa karşı. Bilmediğimiz birşey değerli arkadaşlarım. Bir arkadaşımıza soruyorlar Avrupa'da siz Barışa karşı mısınız diye. Arkadaşımızda diyor siz bunu okumadan imzalar mısınız diye. Hayır demişler. O zaman bu soruya bize neden soruyorsunuz?"

  Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü;

  "SİZ ZATEN ÇÖZMÜŞSÜNÜZ OLAYI"

  "Önce bilmemiz lazım. Bileceğiz koşullar nedir ne değildir. Sayın başbakan söylüyor. Silahları bırakacaklar. Güzel. Silahsız çıkacaklar. Hiçbir pazarlık yok güzel. O zaman CHP'den ne istiyorusunuz. Siz zaten çözmüşsünüz olayı. O zaman bizi neden suçluyorsunuz sürece karşı diye. CHP ülkenin birliği ve bütünlüğü, üniter yapısı, barışı ve huzuru için hiçbir zaman hiçbir ortamda farklı düşünceye sahip olmamıştır. Biz hep şunu söyledik. Ülkemizi seviyoruz insanımızı seviyoruz. Kimliği, inancı, rengi na olursa olsun. Hakkari'den Edirne'ye, Sinop'tan Mersin Adana Hatay'a kadar. Hiçbir zaman hiçbir yurttaşımız arasında ayrım yapmadık. Herkesi kucakladık ve kucaklayacğız. Bizim insanımızın sorunu varsa elbettki o soruna eğileceğiz. Sorunlar konusunda en çok çözüm üreten siyasal partiyiz"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir