Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
462.000
-6.41%
14ºC
İstanbul
Bulutlu 14 C
  Kılıçdaroğlu CNNTürk canlı yayınında konuştu

  Kılıçdaroğlu CNNTürk canlı yayınında konuştu

  CHP Lideri, Taha Akyol,Enis Berberoğlu ve Hakan Çelik'in sorularını cevapladı.
  • 05.04.2013 - 18:28

  Kılıçdaroğlu CNNTürk canlı yayınında konuştu #1

  Programın başında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, İmralı görüşmeleri konusunda ''AKP'ye yeni kredi açıyoruz, sorunu çözün'' sözleri hatırlatıldı. Kılıçdaroğlu bu soruya kısa bir yanıt verdi: "Şehit annelerinin isteği üzerine bu krediyi açmıştım. Biz o krediyi verdik ama Başbakan istemedi." 

  Kılıçdaroğlu'nun tek cümlelik Akil İnsan yanıtı

  Kılıçdaroğlu CNNTürk canlı yayınında konuştu #2

  KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

  Gerek Anayasa'da ve Meclis İç tüzüğünde soru sorma hakkı var. Ama araştırma komisyonu devletin sıralarıyla ilgili bilgi alma hakkı yok. Bu doğaldır. Herkesin araştırma hakkı yoktur. Deseler ki biz terör konusunda bir araştırma komisyonu kurmak istiyoruz biz de gideriz. Konuşulur bilgi alınır ona göre öneriler verilir. Ama süreçle sağlıklı bir şekilde ilişki kurulabiliecek. Ama yetki yok. 

  AKİL İNSANLAR

  AK Parti'nin PR'ını yapmak için görevlendirildiler. Bölgelerde ne konuşacak bunlar. Ülkemizi barışa-huzura ihtiyacı var. Peki nasıl diye soracaklar bilmiyoruz diyecekler.. Ne anlatacaklar ne söyleyecekler halka. 63 kişinin bir araya gelip oertak bir yol yöntem bulacaklarını tahmin etmiyorum. Birbirlerine tamamen zıt görüşleri var. Hepsine tamamen saygılıyız. Suçlamıyoruz ama bu sorunu çözer mi? Hayır çözmez.. Hükümetin söylemek isteyip de söyleyemediğini bunlara söyletebiliriz eikibi..

  Bölgelere gideceksiniz barışı anlatacaksınız. Biri elini kaldırsa çok değerli Akil İnsan, sizin çözümünüz nedir diye sorsa. Ne cevap verecek

  "KARŞI TARAFIN NE İSTEDİĞİ BİLİNMİYOR"

  Bizim yaptığımız öneri önce hukukileştirip sonra sorunu çözelim. Bizim attığımız en önemli adım buydu. Biz devletin herhangi bir organının alenen terör örgütüyle muhatab olmasını istemeyiz. Bizim istediğimiz uzlaşma komisyonu bu süreci yönetecekti. Bu konunun çevresiyle taraflarıyla doğrudan görüşülerek ne isteniyor bizden ve biz ne yapacağız sorularını parlamentoya getireceğiz.

  Başbakan çok net silahları bırakacaklar silahsız çıkacaklar dışarı demişti. Şimdi silahlı silahsız çıkarlar mı bilmeyiz. Keşke silahları bıraksalar. Yurt dışına çıkarlar mı? Yasalarımız var bizim şimdi. Eğer gerçekleri araştırma komisyonu bizim düşündüğümüz bazda çalışsalardı halk bunu ne kadar kabul edebilir. Bunu uygarca tartışabilirdik. Karşı tarafın ne istediği bilinmiyor.

  Sayın Başbakan ziyaretimze gelirse kapımız açık. Ama bana verdiği bilgileri ertesi gün kamuoyuyla paylaşırız. 

  BAŞBAKAN'IN DİLİNE ELEŞTİRİ

  Başbakan'a bir yol haritasıyla gittim ben. ertesi gün yaptığı açıklamalara bakın. Öyle sert ifadeler kullandı ki. Zaten o ifadelerden sonra MHP hiç gelmez. Enson bakın Eskişehir'deki konuşması; efendim biz bunu çözeceğiz, çözeceğiz diye ana muhalefet ve yavru muhalefet çıldırıyor. Bu dille nasıl yaparız. Bu sorunla ilgili en çok çalışma yapan biziz.

  Diyoruz ki yüzde 10'luk seçim barajını kaldıralım. İlla PKK'yla masaya oturunca mı kaldıracaksınız.

  Bu işin özü demokrasi, özgürlükleri genişletince terör biter.

  IRA ÖRNEĞİ

  İRA sorununu çözmek için İngiliz Başbakan'ı önce muhalefete gitti. 

  Biz bu sorunu şöyle çözceğiz demiyorlar. Başbakan bunu birileri istediği için gündeme getiriyor.

  Sadece MHP değil Başbakan'ın söylemleri de sert..

  Cumhurbaşkanlığı'nı sembolik bir makam olarak görüyoruz.

  Tabandan zaman zamn daha sert olun uyarıları geliyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir