Dolar
6.7765
0.7613%
Euro
7.4714
1.0905%
Altın
1707.43
-0.194%
Borsa
104751.47
1.6764%
G. Altın
372.309
1.0015%
Bitcoin
60634.6
0.9244%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  Kılıçdaroğlu Demirtaş'la görüşmesinin ardından konuştu

  Kılıçdaroğlu Demirtaş'la görüşmesinin ardından konuştu

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Demirtaş'la yaptığı görüşmenin ardından Ankara'daki saldırıya yönelik açıklama yaptı.
  • Haber Merkezi
  • 16.10.2015 - 11:51

  Kılıçdaroğlu Demirtaş'la görüşmesinin ardından konuştu

  Kemal Kılıçdaroğlu Selahattin Demirtaş'la yaptığı 40 dakikalık görüşmenin ardından canlı yayında açıklamalarda bulundu. Ankara'daki saldırının güvenlik zafiyeti nedeniyle oluştuğunu belirten Kılıçdaroğlu hükümeti eleştirdi.

  Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

  BU ZİYARET BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİYDİ

  "Sokaktaki vatandaşımız aynı endişeyi duyuyorlar. Umutlarımızı asla yitirmemeliyiz. Kendi sorunlarımızı çözme kapasitemiz vardır. Dünya görüşlerimiz elbette farklıdır. Ama hepimiz bu ülkenin çıkarları için mücadele ediyoruz. Bu ziyret bizim için çok önemliydi. Gerginliği yaratan siyasilerdir, gerginliği ortadan kaldıracak olan da siyasilerdir.

  Kılıçdaroğlu Demirtaş'la görüşmesinin ardından konuştu VİDEO


  TÜRKİYE'NİN AYRIŞTIĞINI BİLİYORUZ

  Türkiye'nin çok ayrıştığını hepimiz biliyoruz. Bizim ölümlere değil, beraber olmaya ihtiyacımız var. İnsanlarımızın sorunlarını çözmek için siyaset yapıyoruz.

  Terörden duyduğumuz endişeleri karşılıklı olarak dile getirdik. Huzur içinde bu ülkede yaşamak istiyoruz. Ayrışan siyaset bizi, Türkiye'yi bu noktaya getirdi.


  BU ÜLKEYİ KİM YÖNETİYOR?

  Davutoğlu'nun açıklamaları ciddi çelişkilerle dolu. Bu açıklamaları büyün endişe ile izliyorum. Suriye'den geldiler diyor peki Ankara'ya nasıl geldiler? Bu ülkeyi kim yönetiyor. Suriye'den geldiler takip etmedik böyle bir şey olabilir mi? Sanki olay Suriye'de oldu. Olay Ankara'da oldu. Siz orada neden önlem almadınız. 98 kişi hayatını kaybetti. Bu sorunların altında hükümet ezilmiş vaziyette.


  BİZ BUNLARI AŞMAYA HAZIRIZ

  Ne söylediğini bilmeyen bir başbakan, sorumsuz bir içişleri bakanı. Toplum bunlardan rahatsız. Biz bunları aşmaya hazırız. Hangi olay olacak ki bu bakanlar istifa edecek? Anneler ağlıyorlar beyefendi çıkmış televizyona istifa edecek misiniz deyince gülüyor hayır neden istifa edeyim diyor."


  Görüş Bildir