Petrol
94.12
-1.03%
Euro
18.2583
0.02%
Dolar
17.9604
0.01%
Altın
1.028
0.03%
Borsa
2857
0.00%
Bitcoin
433.351
-2.71%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Kılıçdaroğlu Fırat Çakıroğlu'nun ölümüne ilişkin konuştu

  Kılıçdaroğlu, Ege Üniversitesi'nde bir öğrencinin ölümüyle sonuçlanan olaylara ilişkin, üniversite gençliğine şiddetten uzak durmaları çağrısında bulundu.
  • AA
  • 21.02.2015 - 19:01
  Kılıçdaroğlu Fırat Çakıroğlu'nun ölümüne ilişkin konuştu

  Kılıçdaroğlu Fırat Çakıroğlu nun ölümüne ilişkin konuştu #1

  Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Geleceğimizi Birlikte Kuruyoruz" adlı İzmir Kültür Sanat Buluşması'na katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına kapalı gerçekleşen toplantı sonrası gazetecilerin Ege Üniversitesi'ndeki olaylarda bir öğrencinin yaşamını yitirmesiyle ilgili sorularını yanıtladı.

  ÖĞRENCİLERE ÇAĞRI

  Bu olayın kendisini derinden üzdüğünü, üniversitelerde herkesin düşüncesini özgürce dile getirebilmesi gerektiğini ancak bunun yolunun şiddete başvurmak olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

  "Bir genci üniversiteye göndermek bir anne ve babanın umudunu geleceğe taşımasıdır. Bu kadar acı bir olayın gerçekleşmiş olması sadece o aileyi değil hepimizi derinden üzmüştür. Aileye başsağlığı, ölen gencimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Bu tür olayların bir daha olmaması bizim en büyük arzumuz. Buradan üniversitedeki genç arkadaşlarıma sesleniyorum, düşüncelerinizi özgürce dile getirin ama şiddetten uzak durun, annelerinizi babalarınızı üzmeyin. Türk siyasetini elbette sorgulayacaksınız ama şiddete başvurduğunuz zaman bütün inandırıcılığınızı kaybedersiniz. Lütfen şiddetten uzak durun."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir