Petrol
108.39
-0.66%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
478.295
-0.11%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Kılıçdaroğlu: İş kazaları kaza olmaktan çıktı

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mecidiyeköy'deki asansör kazasını hakkında "İş kazaları, kaza olmaktan çıktı.İş cinayetlerine dönüştü." dedi.
  • 07.09.2014 - 15:37
  Kılıçdaroğlu: İş kazaları kaza olmaktan çıktı

  kemal

  Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Mecidiyeköy'de Ali Sami Yen Stadı arazisine yapılan rezidans inşaatı işçilerinden 10'unun yaşamını yitirmesi nedeniyle bir açıklamada bulundu.

  "İŞ KAZALARI, KAZA OLMAKTAN ÇIKTI"

  Kazada yaşamlarını yitiren inşaat işçilerine rahmet, aileleriyle yakınlarına da başsağlığı ve sabır dileyen Kemal Kılıçdaroğlu, "İş kazaları kaza olmaktan çıktı, iş cinayetlerine dönüştü." dedi.

  "10 İŞÇİNİN YAŞAMINI YİTİRMESİ DE İŞ KAZASI DİYE GEÇİŞTİRİLEMEZ"

  Açıklamasında, 10 inşaat işçisinin, işçileri taşıyan asansörün 32. kattan zemine çakılması sonucu hayatlarını yitirdiğine dikkat çeken Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi;

  "Cana mal olan bu ihmaller, sorumsuzluklar, dikkatsizlikler ve denetimsizlikler hergün yeni can kayıplarına neden oluyor. 10 işçinin yaşamını yitirmesi de iş kazası diye geçiştirilemez. CHP olarak iş kazaları adı altında dikkatlerden kaçırılmak istenen iş cinayetleriyle ilgili olarak başta TBMM olmak üzere her platformda hem hesap soracağız, hem de iş kazalarının önlenmesi için bir dizi önlem alınması, denetimlerin kağıt üzerinde yapılan denetimler olmaktan çıkarılmasını sağlamak için girişimlerde bulunacağız.

  "AİLELERİNE VE İŞÇİ ARKADAŞLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM"

  Yüreğimizi yakan, evlere, ailelerin yüreklerine ateş düşüren bu iş cinayetinde hayatını kaybeden, Tahir Kara, Hıdır Ali Genç, İsmail Sarıtaş, Bilal Bal, Cengiz Tatoğlu, Murat Usta, Menderes Meşe, Vahdet Biçer, Ferdi Kara ve Cengiz Bilgi adındaki işçilerimize rahmet, aileleriyle yakınlarına ve işçi arkadaşlarına da başsağlığı diliyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir