Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.996
0.56%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C
  Kılıçdaroğlu IŞİD'e kara hareketına karşı çıktı

  Kılıçdaroğlu IŞİD'e kara hareketına karşı çıktı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Asker bugünler için vardır' sözlerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yanıt verdi.
  • 27.09.2014 - 23:32

  Kılıçdaroğlu IŞİD e kara hareketına karşı çıktı #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , aşçılarıyla önlü Bolu'nun Mengen ilçesinde düzenlenen 30'uncu Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali'ne katıldı. Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Asker bugünler için vardır" sözlerine cevap verdi.

  ASKERİN BAŞKA ÜLKE TOPRAKLARINA GİRMESİNİ İSTEMİYORUZ

  CHP lideri , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın IŞİD'e karşı kara harekatı düzenlenmesi yönündeki açıklamalarıyla ilgili olarak, "Önce tezkerenin içeriğine bakacağız. Biz Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başka bir ülkenin topraklarına girmesini istemiyoruz. Sıcak savaşın bir unsuru olmasını istemiyoruz. Bu düşüncemizi defalarca dile getirdik" diye konuştu.

  Kılıçdaroğlu IŞİD'e kara hareketına karşı çıktı İZLE

  ORTAÖĞRETİMDE BAŞÖRTÜSÜ YORUMU

  Kemal Kılıçdaroğlu, öğrencilerin 5'inci sınıftan itibaren derslere başörtülü girilebileceği yönündeki soruyu yanıtlarken şunları söyledi:

  "Türkiye'nin dünya kadar sorunu var, gidiyor Birleşmiş Milletler de boş sıralara konuşma yapıyor. IŞİD denilen bir bela var. Çok insanı öldürüyor ve Türkiye için de bir risk. Türkiye için bir tehlike. Hükümet daha düne kadar buna terör örgütü bile diyemiyordu. 101 gün 49 vatandaşımız IŞİD'ın elinde rehin tutuldu. Bölgede itibarımız kalmadı, batıda itibarımız kalmadı. Vatandaş borç batağı içinde, biz neyi tartışıyoruz. 5 yaşındaki çocuğa, 7 yaşındaki çocuğa türban takalım diye gündeme getiriyorlar. Bunlar doğru değil.

  ÇOCUKLARIMIZ NEDEN SİYASETİN PARÇASI OLSUN

  Çocuğun elbette korunması gerekiyor. Çocuğun üstün yararı diye bir kavramı var. Bizim bunun gereklerini yerine getirmemiz lazım. Çocuğu iyi eğitmemiz lazım ve çağdaş bir dünyada okuyabilmeli. Aklın özgürlüğü nedir onu bilebilmeli. Biz şimdi çocuğu alıp siyasi meta, siyasi unsur haline getiriyoruz. Siyasetimizin bir parçası haline getiriyoruz. Yazık günah bizim çocuklarımıza. Bizim çocuklarımız neden bir siyasetin parçası olsunlar."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir