Petrol
109.2
-0.07%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
470.267
-3.32%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  Kılıçdaroğlu Kocaeli'de Cumhuriyet yürüyüşüne katıldı

  Kılıçdaroğlu Kocaeli'de Cumhuriyet yürüyüşüne katıldı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Kocaeli'nde düzenlediği Cumhuriyet Yürüyüşü'ne katıldı.
  • 28.10.2012 - 20:04

  Kılıçdaroğlu Kocaeli de Cumhuriyet yürüyüşüne katıldı #1

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bu yıl ilklere sahne olacak. Ancak tüm gözler Ankara Valiliği'nin yasakladığı "29 Ekim Seferberlik Yürüyüşü"nde. Ankara Valiliği yasak kararını değiştirmezken başta CHP olmak üzere, siyasi parti ve STK'lar ise yürüyüşü gerçekleştirmek konusunda ısrarlı. Konuyla ilgili İzmit'te 20 bin kişiden fazla bir kalabalığa seslenen CHP Lideri Kılıçdaroğlu ise ne olursa olsun Ankara'ya yürüyeceklerini söyledi.

  CHP İzmit İlçe Teşkilatı'nıın düzenlediği Cumhuriyet Şöleni yörüyüşüne katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bayramı ancak bizim istediğimiz koşullarda kutlayabilirsiniz' diyorlar. Biz de diyoruz ki, bu bayram en büyük bayramdır. Bu bayramı kutlamaya tek yetkili organ vardır. O da Türkiye Cumhuriyeti'nin yurttaşlarıdır. Size inanıyorum ve size güveniyorum. İnandığım ve güvendiğim için buradayım" dedi. Kılıçdaroğlu yarın da ne yaparsa yapsınlar halkla beraber Ankara'da yürüyeceğini söyledi.

  İZMİT'TE CUMHURİYET COŞKUSU

  Kılıçdaroğlu Kocaeli de Cumhuriyet yürüyüşüne katıldı #2

  "ENGELLEYEMEZSİNİZ"

  Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü;

  "Yarın 29 Ekim ve Ankara'dayım. Ankara'da olacağım. Elimde bir bayrak, yurttaşlarımın arasında olacağım. Deniyor ki 'istihbarat aldık. Olaylar çıkacakmış. Dolayısıyla töreni yapmayacaksınız' deniyor. Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi baskıyı uygularlarsa uygulasınlar halkla beraber elimizde bayrak Mustafa Kemal önderliğinde Türkiye'yi çağdaş uygarlığa taşımak için mücadele edeceğiz. Hiçbir güç bizi Cumhuriyet Bayramımızı kutlamaktan alıkoyamaz. Bayramı doğuda, batıda, güneyde, kuzeyde hiçbir güç engellemeyecek. Türkiye'nin bütün alanlarında, topraklarında bayramı hep beraber, bir yürek olarak kutlayacağız."

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir