Euro
10.1057
0%
Dolar
8.576
0.28%
Altın
495.16
0.17%
Borsa
1.345
-0.27%
Bitcoin
319.573
-0.96%
28ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 28 C

  Kılıçdaroğlu: Menderes'in adını ağzına almaya hakkı yok

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü mitinglerinde yaptığı konuşmalara ilişkin soruları yanıtladı.
  • 09.03.2014 - 13:51
  Kılıçdaroğlu: Menderes'in adını ağzına almaya hakkı yok

  Kılıçdaroğlu: Menderes in adını ağzına almaya hakkı yok #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin'in Narlıkuyu beldesinde kaldığı otelin çıkışında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü mitinglerinde yaptığı konuşmalara ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  'AKLANMA TALEBİNDE BULUNMASI LAZIM'

  Ahlakı olan kişinin koltukta bir gün bile oturamayacağını savunan Kılıçdaroğlu,"Adı hırsızlığa çıkan birisinin Başbakanlık koltuğunda oturmaya hakkı da yoktur yetkisi de yoktur. Bu, en azından 76 milyona hakarettir. O koltuktan bir an önce inmesi, Yüce Divan'a gitmesi ve aklanma talebinde bulunması lazım. Adı hırsızlığa çıkmış birisinin 'Ben aklanmak istiyorum' diye bir talebinin olmaması, onun zaten hırsız olduğunu gösterir" dedi.

  'MENDERES'İN ADINI AĞZINA ALMAYA HAKKI YOK'

  Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın, "Adnan Menderes'e yaptıklarını bize de yapmak istiyorlar" şeklindeki konuşmasıyla ilgili şunları söyledi: "Bir başçalanın, Menderes'in adını ağzına almaya hakkı yoktur. Menderes'in çocuklarına baksın, bir de kendi çocuklarına baksın. Menderes'in aile yaşamına baksın, bir de kendi aile yaşamına baksın. Menderes, hiçbir zaman şaibeli bir Başbakan konumunda olmadı ama bu şaibeli. Şaibesini sadece biz değil, bütün dünya biliyor."

  'OYU İNDİĞİ ZAMAN SİYASETİ BIRAKACAK MI'

  Hukuk neyi gerektiriyorsa onu yapacaklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın,"Bu seçimde birinci parti olmazsam siyaseti bırakırım" sözüyle ilgili de "Oyu indiği zaman da siyaseti bırakacak mı? Asıl bu soruya cevap vermesi lazım" diye konuştu. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir