Euro
15.2757
-0.08%
Dolar
13.5976
0.06%
Altın
794.0560
-0.07%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
497.137
-2.59%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Kılıçdaroğlu: Tek isteğimiz şehit cenazesi gelmesin

  Kılıçdaroğlu, "Şehit annelerin talebini Başbakan'a aktarmaya gidiyorum" dedi.
  • 05.06.2012 - 23:05
  Kılıçdaroğlu: Tek isteğimiz şehit cenazesi gelmesin

  Kılıçdaroğlu: Tek isteğimiz şehit cenazesi gelmesin #1

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yarın yapacağı görüşme öncesinde NTV Ankara Temsilcisi Nilgün Balkaç'a konuştu.

  "TEK İSTEĞİMİZ ANALAR AĞLAMASIN"

  Terörle mücadelede hükümetin atacağı her adıma katkı sağlamaya hazır olduklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Tek isteğimiz analar ağlamasın" dedi.

  Kılıçdaroğlu, 'şehit haberlerinin geldiği bir dönemde böyle bir görüşmenin gerçekleştirilmesinin siyasi bir risk olup olmadığı' yönündeki soruyu şöyle yanıtladı:

  "HER ŞEHİTTE DÜNYAM KARARIYOR"

  "Bu görüşme kesinlikle siyasi bir risk değil. Arzu etmeme rağmen bugün bir şehit binbaşının cenazesinde bulundum. Her şehit cenazesine gitmek beni üzüyor, yıkılıyorum. Her şehit haberi geldiğinde dünyam kararıyor.

  Elimden tek gelen şey şehit ailelerine gidip onlara başsağlığı dileyip cenaze namazı kılıyorum. Her şehit ailesi 'ne olur bu terörü durdurun' diyor.

  Ben de şehit ailelerinin sesine kulak veriyorum. Ve hükümetin başı olarak sayın Başbakan'a 'bir daha şehit gelmemesi için ne yapabiliriz' çözüm arayışı için gidiyorum."

  'TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ARKASINDA DEĞİLİZ'

  Kılıçdaroğlu, başta MHP olmak üzere, atılan bu adımla ilgili eleştirilere de değindi.

  'CHP'nin hiçbir terör örgütünün yanında ya da arkasında olmadığını' söyleyen Kılıçdaoğlu, "Tek isteğimiz analar ağlamasın şehit cenazesi gelmesin" diye konuştu.

  Bu konuda parti olarak bir çalışmaları olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Şehit cenazesi bir daha gelmesin diye şehit annelerinin talebini yerine getirip yarın Başbakan'a gidiyorum. Katkı sunmak istediğimizi söyleyeceğiz, çözüm önerilerimizi ortaya koymaya gidiyorum."


  Görüş Bildir