Petrol
93.06
0.78%
Euro
18.2834
0.21%
Dolar
17.9513
0.21%
Altın
1.026
0.48%
Borsa
2913
0.00%
Bitcoin
435.394
0.64%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C
  Kılıçdaroğlu'dan Erdoğan’a da ders olsun yorumu

  Kılıçdaroğlu'dan Erdoğan’a da ders olsun yorumu

  CHP lideri Kılıçdaroğlu Mısır’daki darbeyle ilgili Başbakan Erdoğan'a eleştiride bulundu.
  • 06.07.2013 - 09:54

  Kılıçdaroğlu dan Erdoğan’a da ders olsun yorumu #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi (PM) toplantısında, Mısır'daki askeri darbe ve Gezi Parkı eylemlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, "Darbe kimden gelirse gelsin, nasıl gelirse gelsin, demokrasilerin önündeki en ciddi engeldir. Apoletli, apoletsiz olmasının farkı yoktur, darbe darbedir" dedi.

  "ERDOĞAN'A DERS OLSUN"

  Kılıçdaroğlu, "Mısır'da cadı avı olmamalı, kan akmamalı. Mursi, uzlaşma kültürünü egemen kılsaydı böyle bir tablo ile karşı karşıya kalmazdı. Neden uzlaşmıyor, ben bildiğimi yaparım, benim dediğim doğrudur diyor. Tiranlar söyler bunu, demokraside seçimle gelen insanlar söyleyemez. Yüzde 50'yi evlerinde hapsediyorum, hapsettiğim insanları düdüğümle dışarı çıkacağım, böyle demokrasi olur mu?" diye sordu. Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

  "Dini siyasete alet edenlerin artık demokrasilerde yeri yoktur. Hiç kimse Allah'la kul arasında kendisine bir yer seçmesin, hiçbir siyasi kendini konumlandırmasın. Erdoğan'a da ders olsun bu. İnanç, hepimizin saygı duyduğu bir şeydir. Kimsenin inancına müdahale etme, inancıyla ilgili yorum yapma hakkımız yoktur. İslam coğrafyasının bu gerçeği bilmesi lazım. Özgürlüğü ve demokrasiyi her siyasetçi kendi ülkesinde kurmak, geliştirmek ve derinleştirmek zorundadır. Bunun olmazsa olmazlarından birisi laikliktir. Herkesin inanç güvencesinin temelinde seküler sistem yatar."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir