Petrol
96.58
0.15%
Euro
18.2964
-0.01%
Dolar
17.9413
-0.05%
Altın
1.032
0.07%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
428.388
2.58%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C
  Kılıçdaroğlu'na sordular: Sarıgül CHP'nin başına geçer mi

  Kılıçdaroğlu'na sordular: Sarıgül CHP'nin başına geçer mi

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, Mustafa Sarıgül'ün partinin başına geçeceği iddialarına "Ben böyle bir şey görmüyorum" şeklinde yanıt verdi.
  • 05.04.2014 - 08:38

  Kılıçdaroğlu na sordular: Sarıgül CHP nin başına geçer mi #1

  CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan, ancak seçimlerde Kadir Topbaş'a kaybeden Mustafa Sarıgül ile ilgili CHP'nin başına geçeceği söylentileri devam ediyor. Bu konuda Sarıgül net bir yanıt vermekten kaçınsa da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu kendinden emin...

  KILIÇDAROĞLU'NA "SARIGÜL" SORUSU

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Vatan'a verdiği röportajda kendisine yöneltilen, "Seçim ardından Mustafa Sarıgül yine konuşuluyor. Ak Parti'den 'partinin başına geçecek' açıklamaları geliyor. Siz bu yorumlara ne diyorsunuz? Yeni bir görevlendirme olabilir mi?" şeklindeki soruya cevap verdi.

  "BEN BÖYLE BİR ŞEY DÜŞÜNMÜYORUM"

  Mustafa Sarıgül'ün İstanbul'da almış olduğu oy oranının küçümsenemeyeceğini belirten CHP lideri "Hayır. Ben böyle bir şey görmüyorum. AK Parti destekli yazarların yorumu bu. Acaba CHP nasıl karışır haberleri yapıyorlar. Ne Sarıgül ne ben ne de diğerleri olsun hepimiz uyum içindeyiz düşüncelerimizi aktarıyoruz. Sarıgül önemli bir aktördür. İstanbul'da seçimlere girdi yüzde 40 oy aldı. Oyu küçümsemek yanlış olur. Bir başarısı var. O başarısını sürdürmek isteyecektir. Genç birikimli birisi, yolunun tıkanması doğru değil, tam tersine gerekirse yolunun açılması lazım. Siyasette daha aktif görevler de talep edebilir o aktif görevlere gelmesi lazım. Sadece o değil Mansur Yavaş için de bu geçerlidir. Bizim siyasetimiz açısından önemlidir. Onunla da beraber çalışacağız. Aktif siyasette olmasını arzu ederim" şeklinde konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir