Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
492.220
2.14%
6ºC
İstanbul
Açık 6 C

  Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a T.C. tepkisi

  Kılıçdaroğlu: "Cumhuriyetle alıp veremediğin ne!"
  • 13.04.2013 - 16:20
  Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a T.C. tepkisi

  Kılıçdaroğlu ndan Başbakan a T.C. tepkisi #1

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ta belediyenin yaptırdığı 100'üncü Yıl Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin açılışında bazı kamu kurumlarının tabelalarından 'T.C.' ibaresinin kaldırılmasını eleştirdi.

  Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk ve onun arkadaşlarıdır. Kurtuluş Savaşı'nı verdiler. Hangi ülkeye giderseniz gidin o ülkenin milli değerlerini, o ülkenin bütün yurttaşları korur. Biz önce milliyetçiliği ayaklarımızın altına aldık. Sonra Türkiye Cumhuriyeti'ni tabelalardan sildik.

  "BU İKTİDAR NEYİN VE KİMİN İKTİDARI?"

  Allah aşkına söyler misiniz bana. Bu iktidar neyin iktidarı ve kimin iktidarı? O cumhuriyet seni Başbakan yaptı. O cumhuriyet seni milletvekili yaptı. Senin o cumhuriyetten alıp veremediğin nedir?

  "BUNLARIN KÜLTÜRÜ TAKİYE KÜLTÜRÜ"

  Bunların kültürü takiye kültürüdür. Yani yalan üzerine inşa edilmiş bir kültürdür. Amaçlarına ulaşmak için kullanamayacakları hiçbir şey yoktur. En kutsal değerleri istimar etmekte kimse bunların eline su dökemez. Cumhuriyet, cumhuriyet dediler, geldiler önce Türkiye Cumhuriyeti'ni silmeye kalktılar.

  Rahmetli Erbakan vardı, arkadan ilk hançerleyenler bunlar oldu. Bunların kültürü budur. Ya bu ülkenin çıkarlarını savunursun, ülkenin çıkarları için mücadele edersin, ya da çekip gidersin" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir