Euro
10.1119
0.53%
Dolar
8.5822
0.66%
Altın
486.48
1.24%
Borsa
1.425
0.51%
Bitcoin
409.950
0.95%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C
  Kılıçdaroğlu'ndan bayram mesajı

  Kılıçdaroğlu'ndan bayram mesajı

  Kılıçdaroğlu, bayramların dayanışma, paylaşma ve kardeşlik duygularının en yalın halleriyle yaşandığı günler olduğu söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 23.09.2015 - 14:30

  Kılıçdaroğlu ndan bayram mesajı #1

  Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında terör olaylarına ve mültecilerin dramına değinen Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

  "Bayramlar, torunlardan dedelere, babaannelere, anneannelere; annelere babalara, akrabalarımızdan komşularımıza, ihtiyaç sahiplerine kadar uzanan kocaman bir kucaklaşmadır. Ancak ülkemizde ve bölgemizde yaşananlar, Kurban Bayramı'nı bizim için buruk kılıyor.

  ŞEHİT AİLELERİNİN ACISINI YÜREĞİMİZDE HİSSEDİYORUZ

  Bayramı şehit mezarlıklarında karşılayacak olan ailelerimizin acılarını yüreğimizde hissediyoruz. Kahraman gazilerimizi bu bayram gününde sevgiyle selamlıyor; gösterdikleri fedakarlıkları şükranla anıyoruz.

  MÜLTECİLERİ UNUTMADI

  Ülkelerinden kilometrelerce uzakta yaşama tutunma mücadelesi veren mültecilerin çaresizliklerine şahit oluyoruz. Bu şahitliklerimiz bize yol gösterici de oluyor. Kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimizin, kardeşçe, barış ve eksiksiz adalet anlayışına dayalı kimliğinin önündeki engelleri kaldırmaya çalışıyoruz. Toplumumuzun ayrıştırılmaya çalışıldığı bugünlerde, bir ve beraber olmamızın, tüm sorunlarımızı çözmenin en önemli aracı olacağına duyduğumuz inançla geleceğe bakıyoruz.

  BAYRAM İSLAM DÜNYASINA MUTLULUK GETİRSİN

  Bu nedenle, güzel Kurban Bayramı'nı savaşın, haksızlığın ve yoksulluğun gölgesinde; evlat acısının çaresizliğinde yaşayan sevgili vatandaşlarımdan da geleceğe umutla bakmalarını istiyor,mübarek Kurban Bayramlarını içten duygularımla kutluyorum. Ülkemize ve tüm İslam dünyasına bayramın mutluluk, esenlik ve barış getirmesini diliyorum."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir