Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
146.879
-2.79%
11ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 11 C
  Kılıçdaroğlu'ndan dershaneler açıklaması

  Kılıçdaroğlu'ndan dershaneler açıklaması

  Kemal Kılıçdaroğlu dershanelerle ilgili sorulara cevap verdi.
  • 30.11.2013 - 12:58

  Kılıçdaroğlu ndan dershaneler açıklaması #1

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Amerika ziyareti öncesinde havalimanında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Kılıçdaroğlu'na, 'Dershaneler konusu Meclis'e geldiğinde CHP'nin tavrı ne olacak?' sorusu da soruldu. Kılıçdaroğlu bu soruya 'Biz bu sürecin tasarı gelmeden önce önyargıyla değerlendirmek istemiyoruz. Tasarı gelir bakarız.' şeklinde cevap verdi.

  CHP LİDERİ'NİN AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI

  'Ortaya çıkan belge Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ikili oynadığını gösteren bir belge. 2004'te MGK bir karar alıyor. Olay kamuoyuna yansıdıktan sonra ilk tepkiler yine AKP çevrelerinden geldi. O günün şartları zordu. İmzaladık ama gereğini yapmadık... Herhalde yarın biri de çıkıp imzaladım ama neyi imzaladığımı bilmiyorum' diyebilir.

  Kılıçdaroğlu'ndan dershaneler açıklaması - izle

  OKUYARAK MI İMZA ATTI?

  Erdoğan'ın bu konuda konuşmasını bekliyorum. O belgeye hangi gerekçeyle imza attı? Okuyarak mı imza attı. Okumadan mı imza attı. Sayın Erdoğan bizim genel başkan yardımcımızın sorularına bile yanıt verirken bu kadar önemlli bir konuda konuşmaması suçluluğunun kanıtıdır. Toplum AKP hükümetinin ikili oynadığını gördü. Bugüne kadar kardeşim dediği pek çok kişiye ihanet etti. Kaddafi'yi arkadan bıçakladı. Erbakan'a ihanet etti. Hiç değilse Erbakan doğruları söylerdi.

  İhanet kültüründen gelenler önce kendi arkadaşlarına sonra kendi ülkelerine ihanet ederler. Düne kadar yalanlamaları Arınç yapardı. Ters köşeye yattıktan sonra bu konulara hiç girmiyor. Vahim bir tabloyla karşı karşıyayız. İki yüzlü bir siyasetle karşı karşıyayız. Hep söylerim: Yalancıdan başbakan olmaz.

  Kılıçdaroğlu: Okuyarak mı imza attı?

  ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

  Hükümetle Cemaat arasında bir çatışma var mı yok mu önümüzdeki günlerde daha net ortaya çıkacaktır. Biz Erdoğan'dan açıklama bekliyoruz. Yapacağı her açıklamanın yalanlanacağını biliyor. O nedenle konuşmamayı tercih ediyor. Biz bu süreci tasarı gelmeden önce önyargıyla değerlendirmek istemiyoruz. Tasarı gelir bakarız.'

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir