Petrol
94.39
-0.03%
Euro
18.2248
0.20%
Dolar
18.5786
-0.03%
Altın
1.023
0.04%
Borsa
3554
0.00%
Bitcoin
375.233
-1.28%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  Kılıçdaroğlu'ndan sert Kur'an-ı Kerim çıkışı

  Kılıçdaroğlu'ndan sert Kur'an-ı Kerim çıkışı

  'Cumhuriyet tarihinde ilk kez, AKP’nin oylarıyla kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim yolsuzluklara kalkan edilmiştir.'
  • 30.03.2012 - 13:25

  Kılıçdaroğlu ndan sert Kur an-ı Kerim çıkışı #1

  TBMM’de tartışmalarla devam eden 4+4+4 düzenlemesi görüşmelerinde Kur’an-ı Kerim’in seçmeli ders olarak okutulması kabul edildi.

  İzmir'de konuyu değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete yönelik eleştirilerde bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

  İşte Kılıçdaroğlu'nun o açıklamaları

  KUR'AN-I KERİM YOLSUZLUĞA KALKAN EDİLDİ

  Bana bir Allah’ın kulu çıkıp söyleyebilir mi, 20 milyar dolarlık ihaleler nasıl oluyor da Kamu İhale Kurumu’nın, İhale Yasası’nın dışına çıkarılıyor. Kime vereceksiniz bunları, müşterileri belli... Cumhuriyet tarihinde ilk kez, AKP’nin oylarıyla kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim yolsuzluklara kalkan edilmiştir. Bunu söylemekten utanıyorum, bu ahlaksızlıktır. Kutsal kitabımız hepimizin baş tacıdır. Evlerimizde tutar, başucuna asarız. Annelerimiz kılıfının etrafını işlemelerle süslerler. Elimize duayla, besmeleyle alırız. Açarken de beslemeyle açarız. Sen tutup 20 milyar dolarlık yolsuzluğun kılıfı olarak millete sunuyorsun. Din eğitimine karşı değiliz, inançlarımıza saygılıyız. Pedagoji uzmanlarını çağırıp elbetteki din eğitimi verebiliriz. CHP, hiçbir zaman yolsuzlukların kılıfı olarak inançları kullanmadı. İnançları siyasete alet etmedi. Bizim özümüz de sözümüz de birdir. Hiçbir zaman yolsuzluk yapanların arkasında durmadık, savunmadık. İnançlarımızı yolsuzluklara kılıf olarak kullananlara izin vermeyeceğiz.”


  Görüş Bildir