Petrol
110.74
0.05%
Euro
17.4789
1.05%
Dolar
16.3926
1.97%
Altın
974.44
0.85%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
486.971
2.35%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C

  Kılıçdaroğlu'ndan Taksim saldırısı hakkında açıklama

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Taksim'de 4 kişinin ölümüne neden olan saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.
  • DHA
  • 19.03.2016 - 20:14
  Kılıçdaroğlu'ndan Taksim saldırısı hakkında açıklama

  Kılıçdaroğlu ndan Taksim saldırısı hakkında açıklama #1

  Partisinin 'Genişletilmiş İl başkanları Toplantısı' için Antalya'da bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Muratpaşa Belediyesi'nin 19 projeyi içiren toplu açılış törenine katıldı.

  Açılışta konuşan Kılıçdaroğlu, İstanbul'da yaşanan terör eylemi nedeniyle çok üzüntülü olduğunu belirterek şunları söyledi:

  "BU ÜLKEYE YAZIK, GÜNAH"

  "Vatandaşlarımız hayatını kaybetti. Özellikle küçük çocukların olması gerçekten bizi çok üzüyor. O küçücük çocuktan ne istorsunuz, ne günahı var. Bir insan bu kadar vicdansız, ahlaksız olabilir mi? Bunu yapan kişiye insan denebilir mi? Emin olun anlamakta zorluk çekiyorum. Bu ülkeye, bu ülkenin insanına yazık, günah.

  BU TERÖR ORTAMINI KİM HAZIRLADI

  Ne oldu bize de Türkiye 14 yılda bu hale geldi? Ne oldu? İki şehidimizin daha Güneydoğu'dan bugün isimleri geldi. Hepimizin oturup düşünmesi lazım. Bu güzel ülkede hepimiz huzur ve barış içinde yaşayacakken nedir bu kavga, terör? Kim bu ortamı hazırladı, bunlara bu imkanları kim verdi? Bu ülkenin hükümeti nerede acaba? Kim bu işin sorumluları? Bunu sormayacak mıyız, sorgulamayacak mıyız? Belediye Başkanımız güzel hizmetler yapıyor. Emin olun alkışlayamıyoruz. Elimiz, kolumuz bağlı, dilimiz bağlanıyor. İnsanlara acıyoruz.Kılıçdaroğlu ndan Taksim saldırısı hakkında açıklama #2

  TERÖRE KARŞI DURMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR

  Böyle bir vicdansızlığı kabul edemeyiz, etmiyoruz da zaten. Terör kimden ve nereden gelirse gelsin lanet okumak hepimizin ortak görevidir. Teröre karşı durmak hepimizin ortak görevidir. Ama buna ortam hazırlayanları da unutmamız gerekiyor.

  ÇOCUKLARIMIZA GÜZEL BİR TÜRKİYE BIRAKMAK ZORUNDAYIZ

  Bu ülkede biz, doğu, batı, kuzey, güney ayrımı, kimlik, inanç ayrımı yapmadan, insana 'başımızın üzerinde yeri var' diyerek beraber yaşamak istiyoruz. Vatanseverlik kimsenin tekelinde değil. Hepimiz ülkemizi seviyoruz, ülkemiz için çalışıyoruz. Çocuklarımıza güzel bir Türkiye bırakmak zorundayız. Olmuyorsa yanlışımız var demektir"

  TEK ARZULARI YURTTA SULH, CİHANDA SULHTU

  Hükümetin izlediği politikaların Türkiye'yi getirdiği noktada Suriye, Mısır, Rusya ve Irak'la sorun yaşandığını savunan Kılıçdaroğlu, "Hangi gerekçeyle kavga ediyorsunuz. Cumhuriyeti kuranlar savaş meydanlarından geldi ama onlar savaşın ne kadar acımasız olduğunu en iyi bilen insanlardı. Cumhuriyeti kurarken bütün acıları yaşadılar. Tek arzuları, 'Yurtta sulh cihanda sulhtu' " dedi.

  Kılıçdaroğlu ndan Taksim saldırısı hakkında açıklama #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir