Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
379.255
-2.62%
17ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 17 C

  Kılıçdaroğlu'nun eşli davet sorularına cevabı

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Resepsiyona gelebilirler, kimsenin türbanına bakmıyoruz..
  • 25.04.2012 - 15:02
  Kılıçdaroğlu'nun eşli davet sorularına cevabı

  Kılıçdaroğlu nun eşli davet sorularına cevabı #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Nisan resepsiyonuna eşli davet yapılmasını, "Eşli davet olabilir, eşsiz davet olabilir. O, daveti yapan kişinin kendi tercihidir. Onun tercihine bizim müdahale etme şansımız yok." şeklinde değerlendirdi.

  KİMSENİN TÜRBANINA BAKMIYORUZ

  Resepsiyona milletvekillerinin başörtülü eşlerinin de katıldığının hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, "Gelebilirler, arkadaşlar. Biz kimsenin giyinmesine, türbanına bakmıyoruz." dedi.

  Kemal Kılıçdaroğlu, Bosna Hersek ziyareti sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e tutuklu milletvekillerinin serbest bırakılması ve 4+4+4 tartışmalarını görmezden gelmesi sebebiyle tepkili olduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Tepkimiz bu olaylara yönelik. Sürekli bir tepkimiz yok." ifadelerini kullandı.

  TUTUKLU VEKİLLER

  Tutuklu milletvekilleriyle ilgili hazırladıkları tasarıda, "Mahkumiyet dönem sonunda başlar." diye bir düzenleme getirmek istediklerini belirten Kılıçdaroğlu, "Bir mutabakat sağlanırsa sorun kendiliğinden giderilmiş olur. Önemli olan uzlaşma kültürünü geliştirmektir. Önerilere açığız. Önemli olan sonucu elde etmek. Parlamentonun meşruiyetine gölge düşürecek bir uygulamayı sonlandırmaktır. Bu konuda halkın iradesiyle seçilmiş milletvekillerinin görev yapmalarının yolunu açmaktır." şeklinde konuştu.

  BAŞBAKAN ERDOĞAN'A TEPKİ

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın anayasa konusunda uzlaşma olmaması durumunda bazı partilerle yola devam edebilecekleri açıklamasına da tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Devleti yöneten bir kişinin açıklamalarının kendi içinde tutarlı olması lazım." dedi. Bütün siyasal partilerin iyi niyetle yeni bir anayasayı hazırlamak için çaba harcadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Şimdi sayın başbakanın bütün bunlar rayında yürürken, 'Siz yapamazsanız, biz paralel düşünen partiyle yola çıkarak yeni bir anayasa yaparız' demesi doğru değil." diye konuştu.

  Kılıçdaroğlu, "Sayın başbakan, uzlaşma komisyonundaki çalışmaların rayında gidip gitmediğini, en azından kendi milletvekillerine sorup öğrenebilir. Uzlaşma komisyonunun, bunu çözerse Türk demokrasi tarihine çok önemli bir katkı yapacağını açıklaması gerekir. Sorumlu bir devlet adamından beklenen budur." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir