Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması

Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM grup toplantısına bu hafta yoğun katılım oldu. Tartışılan önergeye karşı çıkan bazı sivil toplum kuruluşları CHP'nin grup salonunu doldurdu.

AK Parti'nin cinsel istismar önergesini geri çekmesine değinen Kılıçdaroğlu, "Bu önerge kimin için verildi? Kimin hapisten çıkması ya da yurtdışındaki kişinin Türkiye'ye rahat gelmesi için getirildi?" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşması;

"AK PARTİ'YE GERİ ADIM ATTIRAN TÜRKİYE'NİN YİĞİT KADINLARIDIR"

"Bugün AKP geri atmışsa, bu adımı attıran bu ülkenin yiğit kadınlarıdır. Çocuklarımızı siz yetiştiriyorsunuz. Türkiye tarihinin en ciddi krizlerinden birini yaşıyor. Freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor. Bunların tek bir düşüncesi var, tecavüzcüleri hapishaneden nasıl kurtarırız diye. Bu ülkenin bütün kadınlarına yürekten teşekkür ediyorum.

Kılıçdaroğlu: Kadınlar AK Parti'ye geri adım attırdı VİDEO

KADIN KARDEŞLERİME YÜREKTEN ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Hiçbir ayrım yapmadan bütün kadın kardeşlerime yürekten şükranlarımı sunuyorum. İlk kez kadınlar güçlerinin farkına vardılar. Türkiye, eğitimden dış politikasına, savunmasından teröre kadar bir bataklığın içine sürüklenmiş vaziyette. Bu bataklıktan kadınlar kurtaracak.

TÜM GERİ ÇEKİLEN YASA ÖNERİSİ BİR GECE YARISI ÖNERGESİYLE METNE GİRMİŞTİR

Sizler genellikle, televizyonda Genel Kurulu görürsünüz. Genel Kurul dışında komisyonlar vardır. Kanun teklif ve tasarıları komisyonda görüşülür sonra Genel Kurula gider. Bazen alt komisyonlar kurulur STK'lar ile milletvekilleri bir arada çalışırlar. Sizler Genel Kurul'a gelen kanun ve teklifleri görürsünüz. Bugün geri çekilen yasa önerisi bir gece yarısı önergesiyle metne girmiştir. Komisyonlarda görüşülmemiştir, STK'ların görüşü alınmamıştır, 3 siyasi partinin görüşü sorulmamıştır.

83 KADIN ÖRGÜTÜ ORTAK BİR BİLDİRİ YAYINLAMIŞTIR

Önerge CHP'nin girişimleri sonucu bugüne sarkmıştır. En büyük tepkiyi kadınlar vermiştir. 83 kadın örgütü ortak bir bildiri yayınlamıştır. Bu teklifin kabul edilmemesiyle ilgili olarak. Teklif geri çekilme konusunda, AKP içerisinde kabul görmüştür. Kadınlar gücünü göstermiştir. İktidardaki bir siyasal parti bu teklifi geri çekmek zorunda kalmıştır. Bugüne kadar Türkiye'de ne kadar ciddi sorunlar çıkmışsa, bunların temelinde gece yarısı verilen önergeler yatmaktadır. Biz karşı çıkıyoruz, bütün partilerin de karşı çıkması lazım. İnsan gibi görüşmek, tartışmak, uzlaşmak varken, yeni sorunlara kaynaklık yapan önergeleri kabul ettirmemeliyiz"

Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması

Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşması