Euro
15.2747
0.20%
Dolar
13.4399
0.11%
Altın
795.2620
-0.06%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
571.998
-1.29%
1ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 1 C

  Kimse Yok Mu'dan anlamlı Babalar Günü adımı

  Türkiye'nin önde gelen yardım kuruluşlarından Kimse Yok Mu Derneği, Babalar Günü için anlamlı bir kampanya başlattı..
  • 14.06.2012 - 14:51
  Kimse Yok Mu'dan anlamlı Babalar Günü adımı

  Kimse Yok Mu dan anlamlı Babalar Günü adımı #1

  Susuzluğunu giderdiğiniz bir köy halkının mutluluğu, ya da bir yetimi sevindirmenin değeri ölçülebilir mi? Yıllarca katarakt yüzünden kör kalmış bir Afrikalı'nın yeniden görmeye başladığında yaşadığı sevinci hangi kelimeler anlatabilir? Fakir bir Afrikalı çocuğun sünnet olurkenki neşesi ne ile ölçülebilir? Kimse Yok Mu, bu Babalar Günü'nde kendilerini büyütüp bu günlere getiren babalarına eşsiz bir hediye vermek isteyenlere, hepsi birbirinden değerli, paha biçilemez "iyilikleri" babalarına hediye etme fırsatı sunuyor.

  Kimse Yok Mu, Anneler Günü'nde başlattığı iyilik hediyeleri kampanyasına Babalar Günü'nde de devam ediyor. Türkiye genelinde 28 şubesi bulunan, dünyada başta Afrika olmak üzere Asya ve Latin Amerika da dahil toplam 75 ülkede ihtiyaç sahiplerine farklı projelerle yardım götüren Kimse Yok Mu, bu Babalar Günü'nde babasına farklı bir hediye vermek isteyenler için Dünya genelinde yürüttüğü yardım projelerinden farklı hediye paketleri oluşturdu.

  Paha biçilemez iyilik hediyeleri

  Susuzluğunu giderdiğiniz bir köy halkının mutluluğunu ölçebilir misiniz? Ya da Sudan'da ve Filistin'de bir yetimin gülümsemesinin, onu sevindirmenin değeri ölçülebilir mi? Katarakt yüzünden yıllarca ışığa hasret insanların körelmiş gözleri açıldığında yaşadığı mutluluk hangi kelimelerle anlatılabilir? Afrikalı yoksul bir çocuğun sünnet olurken yaşadığı neşe, anne babasının sevinci ne ile ölçülebilir? Kimse Yok Mu bu paha biçilemez ve hepsi birbirinden değerli mutlulukları babanıza hediye etmenizi sağlayacak iyilik paketleri hazırladı. Kimse Yok Mu'nun Su Kuyuları, Katarakt, Yetim ve Sünnet Kampanyaları'ndan oluşturulan İyilik Hediyelerini babalarına armağan etmek isteyenlerin www.kimseyokmu.org.tr adresinden seçtikleri kampanyaya bağış yaptıktan sonra açıklama kısmına Babalar Günü için yaptıklarını ve babalarının adı soyadıyla birlikte posta adresini belirtmeleri yeterli. İyilik Hediyeleri için bağış yapılmasından sonra ilgili kampanyalara özel, bağış yapanın babası adına düzenlenmiş iyilik sertifikaları posta ile sahiplerine gönderilirken, bir örneği de bağışcının e-mail adresine gönderiliyor.

  İyilik hediyeleri

  Kimse Yok Mu'nun 4 farklı iyilik hediyesi bulunuyor. "Su kuyuları" seçildiğinde Somali, Nijer, Filistin, Sudan, Kamerun veya Burkina Faso'da susuz yerleşim birimlerinde su kuyuları açılıyor. Bağış yapanların ülkeleri kendilerinin belirlediği bu iyilik paketinin fiyatını açılacak kuyunun niteliğine göre 5500 ile 9500 dolar arasında değişiyor. "Katarakt" seçildiğinde bağışcı babası adına 100 dolar karşılığı TL bağışlayarak Sudan'da katarakt yüzünden kör kalmış bir insanın ameliyat edilmesini ve yeniden görmesini sağlıyor. "Yetim" seçildiğinde ise bağışcı babası adına Sudan'da veya Filistin'de bir yetimin bir yıllık masrafını karşılıyor. Sudan'da bir yetimin yıllık sponsorluk bedeli 250 dolarken, Filistinli bir yetimin yıllık sponsor bedeşi 750 dolar. Babası için "Sünnet" iyilik hediyesi alanlar ise 50 dolar karşılığı TL bağışlayarak Somali veya Sudan'da fakir bir çocuğu hem sünnet ettiriyor, hem de ona sünnet hediyeleri veriyor.


  Görüş Bildir