Euro
15.3177
0.30%
Dolar
13.5176
0.34%
Altın
799.68
0.77%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
501.272
2.91%
1ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 1 C
  KKTC'nin kürtaj korkusu

  KKTC'nin kürtaj korkusu

  Kıbrıs Türk Tabipler Birliği Başkanı'ndan, "Kürtaj da yasaklanırsa KKTC'ye akın olur" açıklaması geldi.
  • 07.06.2012 - 07:22

  KKTC nin kürtaj korkusu #1

  Kıbrıs Türk Tabipler Birliği Başkanı Dr. Suphi Hüdaoğlu'dan bir uyarı geldi: "Kumarhaneler yasaklandı, Ada'ya geldiler. Kürtaj da yasaklanırsa KKTC'ye akın olur"

  KÜRTAJ AKININA UĞRAMA KORKUSU

  Hürriyet gazetesinden Ömer Bilge'nin haberine göre Hüdaoğlu, "KKTC'nin kürtaj akınına uğramasını istemiyoruz. Yasalarımıza göre kürtaj için KKTC vatandaşı ya da oturma ve çalışma izni bulunması şartı aranmaz. Uçağa binen Ada'ya geldikten sonra özel hastaneler ya da kliniklerde rahatlıkla kürtaj olabilir. Sakın kürtaj yanlısı ya da isteklisi olduğumuz düşünülmesin. Ancak, annenin özgür hakkının elinden alınmasına kesinlikle karşıyız" diye konuştu.

  KUMARHANE ÖRNEĞİ

  Toptancı usulü kürtajın tamamen yasaklanmasının birçok sıkıntıyı da beraberinde getireceği uyarısında bulunan Hüdaoğlu, "Türkiye'nin ardından KKTC'de de yasaklanması gündeme gelirse, halkın ve doktorların tepkisi çok büyük olur. Böyle bir hakkın yasaklanmasını kesinlikle kabul etmeyiz, AİHM'e kadar gideriz. Türkiye'de de yasaklanmamalı. Türkiye'nin arka bahçesi olmak istemiyoruz. Kumarhaneler yasaklandı, hepsi KKTC'ye geldi. Şimdi de kürtaj yasaklanırsa, tüm talep Ada'ya gelir" şeklinde konuştu.


  Görüş Bildir